Українці Гамбурга помолилися за похованих у Гайденау українських біженців

14 червня 2022, 21:09 157

У свято Зіслання Святого Духа українці Гамбурга та інших міст Північної Німеччини, вже традиційно, після Божественної Літургії в храмі Всіх Святих УГКЦ вирушили до місця вічного спочинку численних братів і сестер з України у Гайденау, щоб там за них помолитися.

Українці Гамбурга помолилися за похованих у Гайденау українських біженців

«Тут спочивають українські біженці, які зложили своє життя на чужині, далеко від своєї Батьківщини. Всесильний Боже, сповни їхні бажання, щоб їхня Батьківщина стала вільною! 1945–1986» — викарбовано на меморіальній дошці в пам’ять про похованих на цвинтарі Гайденау українців.

Моління очолив парох храму Всіх Святих у Гамбурзі о. Павло Цвьок. До молитви приєдналися численні українці, представники німецької громади і сестри редемптористки.

Довідка

Історичні дані свідчать, що в цій місцевості жило понад 7000 українців, які самоорганізувалися в міцну громаду, випускали свою газету, засновували школи, садки, театр, університет і побудували греко-католицький храм. Разом з тим, серед українців, які там проживали, була велика смертність, зокрема в перші роки життя помирало багато дітей. На цвинтарі Гайденау є виокремлене місце, де вони спочивають — щонайменше 30 дитячих могил.

за повідомленням о. Павла Цвьока