Українські громади Бельгії молилися за мир та за захисників України у Марійському санктуарії в Бано (Бельгія)

14 вересня 2022, 22:08 74

У неділю, 11 вересня у Бельгії відбулася традиційна щорічна проща українців до місця обʼявлення Пресвятої Богородиці у м. Бано (Banneux).

Чисельність прочан цього дня становила приблизно тисячу осіб. Серед них були представники українського дипломатичного корпусу на чолі з тимчасовим повіреним у справах України в Королівстві Бельгія та у Великому Герцогстві Люксембург Наталією Аношиною, українські пластуни Бельгії та численні вірні з різних українських громад та парафій у Бельгії та Нідерландів.

Проща розпочалася з Божественної Літургію у храмі Діви Убогих (Eglise la Vierge des Pauvres), яку очолив владика Гліб Лончина. Із ним співслужили протосинкел єпархії Святого Володимира Великого о. Ігор Ранця, синкел у справах Бельгії о. Іван Данчевський та численні священники, що прибули з різних парафій УГКЦ у Бельгії.

У своїй проповіді владика Гліб наголосив, що все наше життя є паломництвом, яким нас провадить Ісус:

«Прийшовши на це паломництво до святого місця в Банно, роздумуймо на паломництвом, над прощею, над мандрівкою нашого життя від народження до смерті, до життя вічного. І памʼятаймо завжди, що не ми це почали, а почав це Ісус Христос, який нас провадить, який з любові до нас віддав своє життя за нас. І в кінці, берімо і ми активну участь у цьому життєвому паломництві. Стараймося якнайкраще себе в ньому вести через молитву, через Службу Божу та інші богослужіння і через доброзичливість. І коли ми будемо ці речі плекати, зростатимемо, міцнітимемо у вірі і зможемо справді піти за Ісусом Христом, який провадить нас у нашому життєвому паломництві».

На завершення богослужіння відбулася також важлива подія — о. Ігор Ранця, протосинкел єпархії, зачитав декрет Блаженнішого Святослава, який, заслухавши думки владики Гліба, найменував о. Івана Данчевського протоієреєм та нагородив правом носити золотий хрест.

Відтак, після богослужіння, прочани на чолі зі священослужителями вирушили у молитовній процесії до українського хреста, де спільно помолилися панахиду за захисників та захисниць України. Після молитви за наших воїнів владика звернувся до пластунів, що цією прощею розпочали свій пластовий рік, та поблагословив їх.

На завершення дня, по обіді, присутні також помолилися вервицю коло будинку Марієтт, дівчини, якій у 1933 році кілька разів обʼявилася Богоматір. Моління на вервиці очолив о. Руслан Піх, ЧНІ.

Під час прощі кожен мав можливість на цьому чудотворному місці об’явлення помолитися у своїх наміреннях, але і також піднести свої молитви за Україну, яка зараз особливо потребує наших молитов.

У день прощі зібрали 8900 євро і, як і було анонсовано, ці кошти будуть передані на потреби ЗСУ, закоема на закупівлю комплектів термобілизни високого ґатунку для наших захисників.

Довідка

Місто Бано (Banneux) — бельгійське відпустове місце у Валонії, неподалік від Льєжу, де у 1933 році об’явилася Діва Марія. Офіційний сайт санктуарію тут.

Єпархія Святого Володимира Великого у Парижі,
фото: Юліан Матичак, Sanctuaire Notre-Dame de Banneux — la Vierge des Pauvres