Українська громада у Швейцарії взяла участь у першій за століття процесії зі Святими Тайнами

14 червня 2023, 15:00 108

У неділю, 11 червня, за участю українців уперше за багато століть у м. Базель у Швейцарії відбулася урочиста процесія зі Святими Тайнами з нагоди свята Пресвятої Євхаристії.

У переважно протестантському кантоні Базель-місто такі процесії не відбувалися з часів Реформації, себто з першої половини XVI століття.

Окрім Святих Тайн у процесії були акцентовані також інші способи Божої присутности серед людей: Боже слово (Євангеліє), ікона Спаса Нерукотворного, хрест.

Вирушила процесія від церкви Святої Клари, відтак зупинилася для молитви різними мовами на Ринковій площі (Marktplatz), звідки рушила до церкви Марії (Marienkirche), де відбулися останні молитви й уділення євхаристійного благословенння всім учасникам. Серед них були представники всіх католицьких парафій та місій Базеля, зокрема Української Греко-Католицької Церкви.

Завершилося святкування спільною трапезою, яку приготували місцеві громади з португальської, словацької, польської кухонь.

за матеріалами Паризької єпархії святого Володимира