УГКЦ продовжує бути державотворчою Церквою: У Львові відбулася Міжнародна конференція про воєнний досвід постюгославських країн та України

19 квітня 2024, 20:00 64

17–18 квітня у Львові, у приміщенні філософсько-богословського факультету УКУ, тривала Міжнародна екуменічна конференція «Разом крізь лихоліття війни: досвід постюгославських країн та України». У конференції взяли участь представники з різних балканських країн: Хорватії, Боснії і Герцеговини, Чорногорії та Сербії.

Роботу дводенної екуменічної робочої зустрічі вітальним словом відкрив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Також академічну аудиторію привітали організатори: д-р Тарас ДОБКО, ректор Українського католицького університету, о. д-р Ігор ШАБАН, голова Комісії УГКЦ із міжконфесійних та міжрелігійних відносин, о. д-р Іван ДАЦЬКО, президент Інституту екуменічних студій УКУ, о. д-р Михайло ЛЕСІВ, завідувач кафедри пасторального богослов’я УКУ.

Упродовж двох днів учасники говорили про досвід постюгославських країн та України в побудові справедливого миру, про роль Церкви і громадянського суспільства в побудові справедливого миру та про примирення з перспективи часу: уроки для України.

Підсумовуючи роботу конференції, о. д-р Ігор Шабан наголосив, що ключовим і основним організатором цього майданчика діалогів є Українська Греко-Католицька Церква, яка є парасолькою для всіх структур. «Блаженніший Святослав, наш Патріарх, дбає, щоб Церква продовжувала багатолітню традицію бути державотворчою Церквою, яка цікавиться суспільством, яка не боїться ставити складні запитання і шукає на них відповіді. Ми продовжуватимемо говорити на складні теми і кликати друзів із різних країн. Дякую всім, хто відгукнувся на цей заклик із балканських країн. Дякую за спільний діалог і за всі голоси конкретних людей вз певним пережиттям і досвідом», — сказав о. д-р Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ із міжконфесійних та міжрелігійних відносин.