У Зарваниці триває табір для підлітків зі східної, південної та центральної частини України

20 серпня 2024, 14:44 96

У Марійському духовному центрі «Зарваниця» триває табір для підлітків зі східної, південної та центральної частин України.

За інформацією Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, табір реалізовується в межах навчально-формаційної програми «Прийди і подивись» Української освітньої платформи спільно з Патріаршою комісією.

Під час Літургії в новозведеному храмі Пресвятої родини всі спільно молилися за українські родини, батьків, братів і сестер.

В один із днів Божественну Літургію очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії владика Володимир Фірман.

Звертаючись до дітей, він наголосив на покликанні й відповіді на запрошення Ісуса.

«Щоб рушити, відважитися пуститися в дорогу, треба залишити попередній спосіб думання і життя. Залишити неправду і бути готовим до змін, спробувати любити, як Ісус. Уміти дарувати себе іншим. Бути його учнями і послідовниками», — закцентував владика.

Особливим моментом таборової програми стали зустрічі із психологинею і психотерапевткою п. Марією Хомів. На сесіях психологиня навчала дітей контролю емоцій.

Під час майстер-класів учасники виготовляли листівки, свічки, браслети, екошопери, вчилися фотопозуванню, ораторському мистецтву, гри на шумових музичних інструментах і багато іншого.

Духівник програми «Прийди і подивись» та табору о. Роман Демуш зазначив, що «унікальним і цінним є те, що у співпраці з нашими молодіжними комісіями з Донецького, Харківського, Одеського екзархатів та Київської архиєпархії до табору нам вдалося залучити підлітків із цих регіонів, які мають спільні рани і драми пережиття війни».

«Унікальним є місце проведення табору. У Зарваниці ми — вдома в Матінки Божої. Ми вдома нашої Небесної Мами. Тут ми по-особливому відчуваємо Її опіку і турботу. Ми чуємо Її обійми, які нас зцілюють», — додав о. Роман Демуш.

Також для дітей організовано тематичний табір «Шлях Мойсея». Він ґрунтується на посібнику, який підготував Відділ душпастирства молоді Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії Pastorale Giovanile Esarcato Apostolico.

Програма охоплює щоденну Літургію, сценки, катехизацію.

Для учасників передбачено різні тренінги, майстер-класи, рукоділля, спорт, ігри, квести, пісні біля вогнища.