У Зарваниці молитовно відзначили ювілей митрополита Василія Семенюка

4 серпня 2024, 17:19 1487

У Марійському духовному центрі «Зарваниця» молитовно відсвяткували 75-річчя від дня народження архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василя Семенюка.

У Зарваниці молитовно відзначили ювілей митрополита Василія Семенюка

Про це повідомили на сайті Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

3 серпня у Малій базиліці Зарваницької Матері Божої відбулася Архиєрейська Божественна Літургія. На ній з ювіляром співслужили: єпископ Чиказький Венедикт Алексійчук, єпископ Кам’янець-Подільський Іван Кулик, екзарх Луцький Йосафат Говера, єпископи-помічники Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Теодор Мартинюк, Володимир Фірман та численне духовенство архипархії. До спільної молитви долучилися представники влади, громадські діячі, велелюдна громада вірних та паломники.

Проповідь виголосив один із 16 підпільних вихованців владики Василя, екзарх Луцький Йосафат Говера, провівши паралелі між життям пророка Іллі (пам’ять якого до календарної реформи вшановували 2 серпня, саме того дня народився ювіляр — Ред.) та життєвою дорогою, покликанням, посвятним служінням і сподвижницькою апостольською працею митрополита Василія.

На святкуванні зібралася велика духовна родина, передусім вірні підпільної УГКЦ, які вже майже пів століття відчувають душпастирську опіку владики Василя.

Під час Літургії випускник Тернопільської духовної семінарії імені патріарха Йосифа Сліпого, який здобував богословську освіту у Римі (Італія), Петро Гарбуз, отримав з рук митрополита Василя священничі свячення.

Як ми повідомляли, з 75-літнім ювілеєм владику Василя Семенюка привітав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

«Із приємністю споглядаючи на Ваші прожиті роки, бачимо велику ревність для Божої слави та любов до Батьківщини і рідного народу. У важкі часи підпілля нашої Церкви й понині Ви, уповаючи на покров Пресвятої Богородиці, вірно служите людям, несучи їм вічне Слово життя, кормлячи їх небесною поживою — святими Тілом і Кров’ю нашого Господа Ісуса Христа — для поширення Царства Божого тут, на землі», — йдеться у вітальній грамоті.

За словами Глави Церкви, особиста молитва, старання задля спасіння людей, вірність покликанню, милосердя до ближнього представляють митрополита Василя як людину, котра може сказати за апостолом Павлом: «Живу вже не я, а живе Христос у мені» (Гал. 2, 20). «Хай цей час, який Господь Вам ще призначить, буде мирним і благословенним».