У Старому Самборі відзначили 130-ту річницю від дня народження патріарха Йосифа Сліпого

27 листопада 2022, 14:10 85

«Промінчик сонця в темряві ночі» — так можна назвати духовний тиждень з 14 по 20 листопада, що відбувся у старосамбірській парафії Святого Миколая. Тиждень був присвячений патріарху Йосифу Сліпому. Щовечора після Молебню за перемогу України о. Михайло Николин читав та пояснював «Заповіт» патріарха. У неділю, 20 листопада, древній храм у Старому Самборі, за сприяння фундації «Андрей», відвідала капела «Трембіта» з урочистою Академією, присвяченою 130-річчю патріарха.

Виконавці — солісти, камерний оркестр та хор Заслуженої академічної капели України «Трембіта», ведуча — Марія Христинич, диригент — Володимир Вівчарик, автор проєкту — Михайло Перун, організатор — о. Михайло Николин.

Впродовж вечора ведуча заходу Марія Христинич розповідала чисельним присутнім про величну постать патріарха Йосифа Сліпого, його життєвий шлях, страдницьку дорогу, віру у відрядження нашої Церкви. А хор та камерний оркестр «Трембіти» виконав духовні твори, богородичні та літургійні пісні. У концерті була присутня і тема боротьби українських воїнів за вільну Україну. З нагоди 80-річчя створення УПА чоловіча частина хору виконала в’язанку повстанських пісень, яку присвятили усім захисникам України.

Розпочав і завершив Урочисту академію Михайло Перун, який наголосив на трьох найголовніших рисах патріарха, які варто наслідувати кожному. Патріарх Йосиф Сліпий, за його словами, — це людина незламної волі, безмежної віри в Бога та великої наукової праці.

Наприкінці заходу він зробив цінний подарунок парафії Святого Миколая — унікальний збірник «Заповіту» патріарха Йосифа Сліпого в оригіналі та перекладі вісьмома мовами, якими розмовляють українці. Книжка побачила світ у львівському видавництві «Артос» до ювілею ісповідника віри.

«Ми хочемо подякувати за цей промінчик любові, який капела „Трембіта“ подарувала нам. Дякуємо вам за те, що утішаєте нас своїм співом, бо своєю піснею ви скеровуєте нас на дорогу правди і життя», — подякував о. Михайло митцям.

Закінчилася Академія спільним виконанням духовного гімну України.

за повідомленням Ірини Хмельовської