У США відбулася щорічна Успенська проща

17 серпня 2023, 14:37 122

З 12 по 13 серпня в місті Слоцбург у США відбулася 69-та щорічна Успенська проща, якою опікуються сестри служебниці Непорочної Діви Марії. Темою цьогорічної прощі є «Марія, Мати Божа, бережи нас і збережи улюблені народи своїм благородним захистом».

У США відбулася щорічна Успенська проща

13 серпня о 10:30 усі вірні зібралися на Божественну Літургію, яку очолив владика Богдан Данило, а співслужителями були митрополит Борис Ґудзяк та владика Павло Хомницький.

У своїй проповіді владика Богдан Данило звернувся до вірних: «Я хотів би роздумати сьогодні, чому ці апостоли і ми так радісно та з довірою прибігаємо до Богородиці і просимо в Неї заступництва. Можливо, тому що Вона своїм людським життям вчить нас, як стати справжніми наступниками Бога». Владика Богдан підкреслив, що першою наукою для нас є вірити, що Господь провадить нашим життям так, як життям Марії. Проповідник зазначив: «Марія вчить нас, що бути християнином означає ділитися життям! Як багато ми, особливо за ці півтора року, вміли ділитися, особливо з тими, хто в більшій потребі, біженцями, переселенцями, військовими, але це не повинно зупинятися тоді, коли прийде перемога, бо ми, як християни, постійно повинні бачити тих, хто в потребі».

На завершення Божественної Літургії владика Павло Хомницький подякував усім за присутність і спільну молитву, а особливо сестрам служебницям за їхню працю і прийняття паломників. Після Літургії відбулося благословення зілля, частування прочан, презентації, а згодом освячення хресної дороги, яку прочани пройшли у молитві за Україну, та Молебень до Пресвятої Богородиці.

за матеріалами пресслужби Філадельфійської архиєпархії