У соборі Святої Софії в Римі презентували скульптуру пам’яті дітей-жертв війни в Україні
13 жовтня у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі урочисто виставили скульптуру «Дівчинка з голубом» авторства відомого італійського кардіолога та скульптора Капрі Отті. Експозиція перебуватиме в соборі тимчасово — до завершення війни в Україні — як нагадування про несправедливість і щоденні жертви українського народу.
Про це повідомляє пресслужба Релігійного товариства «Свята Софія».
Центральним елементом виставки стала скульптура з теракоти та кераміки, яка зображає дівчинку, що притискає до грудей голуба — символ миру. За словами автора, попри страждання війни, у її погляді можна побачити натяк на усмішку, що виражає надію на повернення додому та відновлення нормального життя.
Капрі Отті присвятив цю роботу всім дітям, які стали жертвами та свідками несправедливої війни — загиблим, пораненим, сиротам, біженцям, а також тим, хто перебуває в лікарнях чи був викрадений.
Під час презентації скульптор поділився з вірними собору основним задумом тимчасового монумента: «Ця скульптура присвячена також дітям Київської дитячої онкологічної лікарні, на яку нещодавно було здійснено атаку. Монумент символізує надію на зцілення, відновлення дружби та повернення до мирного життя. Робота також нагадує про глибокий смуток Голодомору, але водночас несе в собі надію на повернення всіх дітей до своїх домівок».
Проєкт став особливим подарунком українській громаді собору Святої Софії від італійського митця, який з початку війни підтримує Україну та висловлює свою солідарність через мистецтво. У листопаді 2022 року Капрі Отті отримав благословення від Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава зі словами: «Благословляю ці роботи й закликаю Вас через своє мистецтво передати страждання нашого народу».
На відкритті виставки президент Релігійного товариства «Свята Софія» о. Марко-Ярослав Семеген висловив вдячність Капрі Отті за його чималий внесок: «Від імені всієї української громади дякуємо за вашу підтримку від початку війни. Ми цінуємо Вашу працю, яка говорить правду про війну через мистецтво, і спонукає до молитви за справедливий мир та сіє надію у серцях нашого народу», — подякував о. Марко.
Департамент інформації УГКЦ