У Празі відбувається міжнародна конференція, присвячена пошукам справедливого миру у світі

14 жовтня 2024, 17:50 14

У чеській столиці триває робота XXVIII Міжнародної конференції «Форум 2000», яка урочисто відкрилася 12 жовтня. Конференція заснована покійним чехословацьким і чеським президентом Вацлавом Гавелом та відбувається у празькому Конгрес-центрі. Цього року подія має підзаголовок «Демонстрування рішучості та стійкості демократії».

Традиційно захід відвідує низка відомих світових інтелектуалів, політиків і правозахисників, а також аналітиків, науковців та представників громадянського суспільства. У десятках дискусій і круглих столах учасники конференції зосередилися на актуальних викликах, із якими стикається демократія, та пошуку шляхів якомога ефективнішого зміцнення взаємної співпраці.

Вже третій рік поспіль конференція «Форум 2000» зосереджує увагу на майбутніх політичних подіях і ролі громадянського суспільства в Україні, яка страждає від російської агресії. Учасники також обговорили сучасні події на Балканах, торкнулися тематики підтримки політичних в’язнів та дедалі актуальнішого зв’язку між технологіями й демократичним управлінням.

Із благословення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава участь у конференції бере голова Комісії УГКЦ із міжконфесійних та міжрелігійних відносин о. Ігор Шабан.

Під час конференції о. Ігор взяв активну участь у дискусіях «Глобальні перспективи України: Спеціальний трибунал і міжнародне співробітництво» та «Релігія і популізм». Під час панельних дискусій о. Ігор подякував за запрошення Української Греко-Католицької Церкви на цей авторитетний міжнародний форум і розповів, чим живе Церква та її вірні в цей час в Україні. Священник висвітлив діяльність благодійної Патріаршої фундації «Мудра справа», яка вже встигла допомогти багатьом тисячам потребуючих сімей зі Сходу та Півдня України.

Також о. Ігор зустрівся з п. д-р Штефані Бабст, яка понад 22 роки обіймала різні посади в дипломатичному відділі НАТО, очолювала Департамент генерального секретаря НАТО, а донедавна очолювала Групу стратегічного прогнозування НАТО, консультуючи Військовий комітет щодо стратегічних кризових ситуацій у сферах, які мають відношення до Альянсу. Під час розмови п. Штефані запевнила в повній підтримці України та закликала поглиблювати коаліцію друзів України всередині Альянсу.

Щирі слова вдячності за підтримку й допомогу українському народу о. Ігор висловив присутнім на конференції депутатам Європейського Парламенту від Європейської народної партії (християнських демократів), п. Анні Залевскій (представниці Польщі) та п. Міріам Лексман (представниці Словаччини). Священник зазначив, що підтримка українського народу і громадянського суспільства України, захист цінностей свободи, демократії та людської гідності надзвичайно важливі для майбутнього справедливого миру у Східній Європі.

Цікавою також була розмова з п. Володимиром Кара́-Мурза́ — російським журналістом, політичним в’язнем путінського режиму, який був особливим гостем конференції.

Серед учасників конференції з України також були: перший віцеспікер Верховної Ради України Олександр Корнієнко та голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.