У Патріаршому соборі відбувся вечір пам’яті протодиякона Михайла Продиуса

6 березня 2024, 09:57 232

5 березня в Патріаршому соборі Воскресіння Христового владика Йосиф Мілян, протосинкел Київської архиєпархії, очолив вечір пам’яті протодиякона Михайла Продиуса.

У Патріаршому соборі відбувся вечір пам’яті протодиякона Михайла Продиуса

Про це інформує пресслужба Київської архиєпархії УГКЦ.

У цей вечір у Патріаршому соборі духовенство та віряни помолилися панахиду. Опісля присутні оглянули пам’ятний відеоролик, після якого мали змогу поділитися спогадами про знайомство із протодияконом Михайлом. Зокрема, слово мали владика Йосиф Мілян, добродійка Катерина Продиус, о. Богдан Чурило та диякон Юрій Вольбин.

Ділячись спогадами, владика Йосиф зауважив: «Ми завжди були друзями, близькими та рідними. Архидиякон Михайло був справжнім і родинним чоловіком. Не лише в колі родини, мами, дружини та дітей — він умів бути рідним другом та товаришем і для чужих по плоті людей. Він умів тішитися та радіти і вмів через широко розплющені очі дивуватися кожній зустрічі. Через це він був багатим чоловіком, — наголосив архиєрей і додав: — Архидиякону Михайлові подобалося служити. Для нього дияконство було можливістю послужити. Він не шукав статусу, а шукав, як можна служити своїм дияконством, і йому це добре виходило. Він завжди мав власну думку й умів її захищати. Він вмів любити і бути правдивим другом. Любив свою Церкву, тому сьогодні Церква в цей вечір засвідчує перед Богом та вірними свою любов до його життя. Ми, як віруючі християни, розуміємо, що це не кінець. У своєму віці він дозрів до переходу до вічності. Бо кожен із нас дозріває до цього часу у свій спосіб».

Довідка

5 березня 2024 року минула 3-тя річниця від дня смерті світлої пам’яті диякона Михайла Продиуса.

Це був диякон, який гідно виконував своє служіння поряд із багатьома єрархами УГКЦ, зокрема з патріархами Мирославом-Іваном кардиналом Любачівським, Любомиром кардиналом Гузаром та Блаженнішим Святославом.

Останні роки життя він служив у Київській архиєпархії УГКЦ, зокрема дияконував у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві. Разом із єпископами відвідував чимало парафій Київщини, Вінниччини, Житомирщини, Чернігівщини та Черкащини.