У Патріаршому соборі відбувся міжконфесійний Молебень за єдність християн

18 січня 2024, 20:14 3399

18 січня в Патріаршому соборі відбувся міжконфесійний Молебень за єдність християн. Ним розпочався тиждень екуменічних молитов під гаслом «Люби Господа Бога свого… і ближнього свого, як самого себе» (Лк. 10, 27). Молитву очолив владика Йосиф Мілян, єпископ Київської архиєпархії УГКЦ, у співслужінні з Апостольським нунцієм Вісвальдасом Кульбокасом, єпископами та духовенством католицьких, православних і протестантських Церков.

У Патріаршому соборі відбувся міжконфесійний Молебень за єдність християн

Над темою розважання — словами євангелиста Луки — роздумував владика Олександр Язловецький, єпископ Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні. Він нагадав, що щороку від 18 до 25 січня християни всього світу зустрічаються на екуменічних молитвах за єдність.

Владика Олександр нагадав, що Христові апостоли були дуже різними, однак, попри їхні непорозуміння між собою, Христос зумів їх згуртувати навколо себе. Він зазначив, що кожна країна має певні виклики для християн. Наприклад, у Польщі Католицька Церква домінантна, а в Україні є більше різноманіття конфесій. Ще один виклик для християн України — війна. Кажуть, ніщо так не об’єднує, як спільний ворог. Харитативна діяльність і молитва за Україну також об’єднує українські Церкви.

Владика відзначив, що лідери Церков та духовенство своїм прикладом спонукають вірян до єдності. Відтак наголосив, що всіх християн насамперед об’єднує Божа любов.

Наприкінці молебня владика Йосиф Мілян наголосив на тому, що Патріарший собор єднає українців, зокрема греко-католиків усього світу. Адже в соборі найперше культивується Боже слово, а також сучасна українська культура.

Департамент інформації УГКЦ,
Фото пресслужби Київської архиєпархії