У Патріаршому соборі відбулися «Веселі канікули з Богом»

27 червня 2024, 10:15 119

З 17 по 23 червня при Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ було проведено денний табір «Веселі канікули з Богом», у якому взяло участь 40 осіб.

У Патріаршому соборі відбулися «Веселі канікули з Богом»

Про це повідомила пресслужба Київської архиєпархії.

Організатором заходу виступила Комісія у справах молоді Київської архиєпархії УГКЦ у співпраці із сестрами Згромадження Пресвятої родини, катехитами Патріаршого собору, київськими салезіанськими аніматорами та випускниками Курсів активного волонтера-аніматора «КАВА».

Для дітей було складено насичену програму, що містила духовний, особистісний, культурний та освітній розвиток. Щодня розпочинали табір із Божественної Літургії, на якій кожен мав нагоду вголос висловлювати молитовні намірення, а також черпати науку зі Слова Божого та цікавих проповідей священника, а що найголовніше — причащатися благодаті Святих Таїн. Важливим аспектом зросту віри була щоденна катехизація.

«Щодня діти брали участь у Божественній Літургії. Було так цікаво спостерігати за тим, як щодня збільшувалася кількість охочих допомогти сестрам співати Літургію та тих, хто хотів би бути у вівтарній дружині. Діти не лише „спостерігали“, але й мали змогу „доторкнутися“ до Богослужіння», — розповідає о. Андрій Бондарук, адміністратор Патріаршого собору.

Аніматори також підготували різноманітні ігри для дітей — як спортивні, так і на логіку та командотворення. Окрім цього, щодня діти мали різні майстер-класи, що розвивали їхню творчість. Сакральним моментом «Веселих канікул з Богом» було те, що кожна дитина написала власну ікону «Ангела-хоронителя», яка наприкінці табору була освячена.

«Ми мали малі та великі ігри щодня, також танцювали з дітьми банси. Адже всі люблять гратися та розважатися, і всім хочеться бути дітьми у свій час. Дуже полюбилося кожному учаснику табору співати пісеньки з рухами перед чи після Літургії. Ми бачили сяючі оченята дітей, і це нас надихало щодня прокидатися та творити щось чудове для них», — зазначають аніматори.

У межах денного табору діти мали екскурсію в парк-музей «Україна в мініатюрі». Тут усі змогли побачити незабутні палаци Криму, незрівнянні гори та замки Західної України, фортеці Поділля і пам’ятки Одеси, а також всі історичні місця Києва.

«Це була неймовірна екскурсія, тому що ми мали змогу побачити багато місць і розглянути їх ближче з усіх сторін. Особливо всі раділи, коли побачили наш Патріарший собор. Дітки показували нам, що „тут вони їли“, „а тут вони грали ігри“, „а тут вони мали Літургію“. І, звісно ж, ми зробили спільне фото», — із вдячністю згадують катехити.

У суботу організатори зробили сімейний день на таборі. Батьки прийшли разом із дітьми. Розпочали зі спільної Літургії, опісля були ігри та естафети, у яких кожен взяв участь. Діти навчили батьків пісень і бансів, які вивчили під час табору. Завершили день випускним, на якому показували фото всіх моментів «Веселих канікул з Богом» та офіційним врученням золотих медалей дітям, батькам, аніматорам, катехитам, сестрам і священника. Наостанок зробили спільне фото та мали почастунок.

«Дякуємо аніматорам, сестрам, отцям і організаторам за веселі канікули для дітей. За цікаву, насичену подіями, програму і смачні обіди. Дякуємо неймовірній команді наших отців та аніматорів за чудовий і якісний час для наших діток», — діляться відгуками батьки діток.