У Мюнхені відбувся концерт із нагоди 30-річчя катедрального хору «Покров»

4 грудня 2023, 11:00 86

2 грудня в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен (Німеччина) святковим концертом завершили 30-річчя хору «Покров».

У Мюнхені відбувся концерт із нагоди 30-річчя катедрального хору «Покров»

Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії.

«Цей рік ми завершуємо ювілеєм нашого катедрального хору, а наступний розпочинаємо 65-річчям постання нашого Апостольського екзархату, як вияву материнської турботи Вселенської Церкви про наш народ, про нашу Церкву, Батьківщину. Вона тоді також змагалася за свою свободу, гідність і незалежність», — звернувся з вітальним словом до хорового колективу апостольський екзарх владика Богдан Дзюрах.

А відтак єпископ, беручи до уваги сучасну боротьбу українського народу з російськими загарбниками, відзначив спільну участь хору «Покров» та Апостольського екзархату в житті українського народу, який серед великих страждань і випробувань захищає свою свободу, незалежність і гідність права на європейське незалежне майбуття. «Ми всі співпереживаємо в особистій історії життя історію та долю рідного народу, бо є дітьми української землі», — сказав архиєрей.

Повертаючись до теми відзначення ювілею, владика Богдан Дзюрах закликав до вдячності Богові та німецькому народові за можливість служіння для прослави Всевишнього та на благо рідному народові.

«Ювілей — це нагода вдячності. Але також біблійне значення ювілею пов’язане з відпочинком. У Святому Письмі Боже слово закликає вибраний народ дати відпочити навіть землі ювілейного року. Ми всі потребуємо відпочинку після великих трудів. Але для нас, українців, зараз не час для відпочинку. Зараз час спільної праці для довгоочікуваної перемоги. Ще прийде час на справжнє повноцінне святкування. Прийде час на вдячність за мир і свободу», — зазначив єпископ.

Далі владика Богдан назвав три риси християнської працьовитості, якими відзначилися учасники хору «Покров»: «Зараз ми працюємо, а український народ славиться своєю особливою християнською працьовитістю, першим виявом якої є молитва. І наш хор дає свідчення такої праці. Ви не лише співаєте — ви молитеся, підносите свої молитви до Господа і провадите молитву церковної спільноти».

Під час концерту у виконанні хору «Покров» прозвучали літургійні твори, українські народні пісні та колядки.