У Львові коронували копію ікони Вифлеємської Божої Матері

15 жовтня 2022, 12:04 120

14 жовтня у Львові, з нагоди свята Покрову Пресвятої Богородиці, що є другим храмовим празником собору Святого Юра, відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк. Під час богослужіння було короновано копію ікони Пресвятої Богородиці Вифлеємської.

У Львові коронували копію ікони Вифлеємської Божої Матері

«Сьогодні ― свято Покрову Пресвятої Богородиці, яка не один раз допомагала тому краю, народу, який терпів від нападу ворогів. Свято Покрови пов’язане із захистом мешканців Царгороду в 903 році від пошесті, смертельної хвороби, яка залютувала у місці, де люди падали трупами. Довірливий Божій Матері народ молився у храмі і Вона прийшла на поміч, усуваючи злощасну хворобу: пошесть припинилася. Вірний Божий люд дякував Пресвятій Матері за допомогу в боротьбі зі смертельною болістю. А ми боремося з військовою пошестю „руского міра“ та благаємо заступництва у Марії, щоб вона захистила нас й прогнала ворога з нашої землі. Колись ординське ярмо перешкоджало централізації земель і відродженню державності, а досі російське ярмо має намір стримувати наш народ в економічному, культурному, політичному, релігійному та іншому розвитку нашої України. Ми звертаємося до Богородиці, щоб Вона своїм заступництвом перед Господом визволила наш народ від ворожої навали, ― наголосив у проповіді митрополит Львівський.

Архиєрей також підкреслив, що 14 жовтня відзначається державне свято ― День захисників і захисниць України.

«Ми низько схиляємо голови перед нашими захисниками та захисницями, які жертвують своїм життям, щоб захищати нас та нашу землю від зазіхання ворога. Якраз сьогодні вранці з „Українського радіо“ прозвучала інформація, що в лікарні, можливо, у Запоріжжі, від поранень, помер американський військовий доброволець. Цей молодий чоловік сказав, що він почув у душі, що має допомагати українцям у війні. Залишив п’ятеро дітей віком від двох до п’ятнадцяти років і, хоч був поранений, видужав та продовжив воювати. Жаль, що я пропустив його прізвище та ім’я. Слава героям нашої землі та іноземцям, які боронять наш суверенітет, нашу долю та свободу!»

Після Літургії на подвір’ї храму відбулося водосвяття та окроплення вірних.

за матеріалами пресслужби Львівської архиєпархії УГКЦ