У Києві презентували книжку спогадів патріарха Любомира Гузара

8 грудня 2023, 19:02 1010

8 грудня у стінах Митрополичого будинку Софії Київської відбулася презентація книжки спогадів блаженнішого Любомира Гузара. Вона була упорядкована на прохання світлої пам’яті блаженнішого Любомира і вийшла друком у видавництві «Портал».

У Києві презентували книжку спогадів патріарха Любомира Гузара

У презентації взяли участь п. Леся Харченко, упорядниця книжки, владика Йосиф Мілян, протосинкел Київської архиєпархії УГКЦ, владика Євстратій Зоря, митрополит Білоцерківський ПЦУ, та п. Віктор Єленський, голова Державної служби етнополітики і свободи совісті.

За словами упорядниці книжки п. Лесі, автором є сам блаженніший Любомир. Це — пряма мова самого патріарха, його особисте звернення до читачів. «Це не просто книжка, це щось значно глибше», — зазначила п. Леся.

«Спогади були записані на основі 50 годин розмов у резиденції в селі Княжичі під Києвом від січня 2014 до квітня 2016 року. У книжці є короткі свідчення людей, яких згадує Патріарх. Мовний колорит Блаженнішого максимально збережений», — зазначено в анотації.

Владика Йосиф Мілян у слові, згадуючи блаженнішого Любомира, наголосив, що, попри його популярність серед політиків, бізнесменів, суспільних діячів, діячів культури, він був людиною Церкви, глибоким християнином і католицьким єпископом: «Його життя — це було служіння рідному народові та Церкві, незважаючи на національну і конфесійну належність».

Окрім цього, особисто та від імені Блаженнішого Святослава, владика Йосиф подякував усім українцям, які цікавляться і знають блаженнішого Любомира, а також наголосив, що ця книжка є чудовим свідченням того, що Любомир Гузар не приватизований Українською Греко-Католицькою Церквою.

«Дякую Богові за те, що ми, як Церква, не приватизували блаженнішого Любомира. Він є для всіх, хто його чув, хто його знає і цікавиться його словом, позицією та думкою», — зазначив єпископ.

Варто додати, що видання проілюстровано фотографіями із приватних архівів, чимало з яких опубліковано вперше. А наприкінці можна знайти QR-код із великим дослідженням родоводу блаженнішого Любомира Гузара, який надала його племінниця п. Марія Рипан.

Придбати видання можна за цим покликанням.

Фото: о. Андрій Боднарук