У Козятині до Дня волонтера парафія УГКЦ провела благодійний ярмарок

29 грудня 2023, 09:36 73

10 грудня у м. Козятині Вінницької області парафія Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ разом із волонтерами простору «Добрий Козятин» організувала міський благодійний ярмарок до Дня волонтера та Святого Миколая. Метою заходу було представити напрями волонтерської діяльності парафіяльної ініціативи «Добрий Козятин» і діяльності Карітасу в місті.

У Козятині до Дня волонтера парафія УГКЦ провела благодійний ярмарок

Захід розпочали з Божественної Літургії, яку очолив о. Роман Сиротич, синкел соціального служіння Київської архиєпархії УГКЦ, у співслужінні з о. Антоном Борисом у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ у м. Козятин. Опісля волонтерів, бенефіціарів простору, парафіян та гостей запросили на благодійний ярмарок. У заході також взяв участь о. Василь Комарницький, директор Карітасу Вінниці.

Із вітальним словом до присутніх звернувся о. Роман Сиротич, висловлюючи слова вдячності всім людям, які так чи так дотичні до діяльності простору «Добрий Козятин».

«Сьогодні, коли я їхав до Козятина, навіть не міг уявити, що вас буде так багато. Кожен із вас тут присутніх уміє чимось поділитися з іншим: чи своїм часом, чи своїми талантами, чи певними матеріальними благами. І кожен, хто так робить, творить добрі діла та є прикладом людини, яка багатіє в Бозі. Адже це є не що інше, як уміння правильно розпоряджатися тими талантами, які дає вам Бог. Це не що інше, як дякувати Богові за те, що ви отримуєте та маєте. Це — приклад, як бути свідками Божої любові у світі. За це вам велика-велика вдячність», — наголосив у вітальному слові синкел соціального служіння.

У програмі були виступи дитячих танцювальних гуртів і дитячого хору. Учасники — діти та підлітки, які є як місцевими жителями, так і внутрішньо переміщеними особами. Всі вони з радістю відвідують простір «Добрий Козятин». На благодійному ярмарку можна було придбати собі вироби, виготовлені бенефіціарами й волонтерами простору: свічки, вироби з фетру, м’які іграшки тощо.

Окрім цього, діти мали можливість взяти участь у різних майстер-класах. Також волонтери створили власноруч фотозону, щоби присутні могли зробити теплі й атмосферні фото як згадку про цей великий день для їхнього міста та простору.

«Вміти послужити іншим — це важлива та цінна риса для християнина. Бог нам дає багато талантів, і щоби їх не змарнувати, потрібно ними ділитися з іншими. Зараз, коли в Україні триває війна, потреба в допомозі іншим, у волонтерстві зросла в рази. Тому такий приклад соціального служіння як „Добрий Козятин“, має бути в кожній громаді», — наголосив о. Роман Сиротич.

Саме тому, коли сьогодні слухаємо про Карітас «Добрий Козятин», і дивимося на ці всі діяльності, які у вас є, то з гордістю можемо сказати, що ви підіймаєте рівень благодійності в Україні, а також рівень і статус волонтерства. Адже бути волонтером це важливо. Бути волонтером — це означає мати таланти, якими кожен із нас може ділитися. Тому я хочу подякувати отцю Антонові, всім волонтерам, всій команді, яка долучилася до організації цієї події, бо це не просто ярмарок, це справді велике свято. Саме воно показує всю вашу діяльність упродовж року. Я б хотів попросити, щоб кожен із вас був тим «Добрим Козятином», адже кожен може чимось поділитися і так прославляти Бога. Ваш приклад може стати хорошим прикладом для усієї Вінниччини. Ваш приклад будує. Саме завдяки Вам звичайним людям творяться великі справи», — сказав о. Роман.

Простір Карітас «Добрий Козятин» — це парафіяльна волонтерська ініціатива, діяльність якої розпочалася зі Всецерковної акції «Нагодуй бідного», яку започаткував Отець та Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Ініціатива була підтримана й переросла в постійну співпрацю із Благодійною організацією Благодійний фонд «Карітас-Київ» Київської архиєпархії УГКЦ у гуманітарному напрямі й напрямі роботи з дітьми та молоддю, що триває до сьогодні.

Зараз у просторі «Добрий Козятин» налічується близько 35 волонтерів, які є як місцевими жителями, так і внутрішньо переміщеними з різних куточків України. Також збільшилася кількість гуртків, які з радістю відвідують діти та молодь.

«Цей захід є можливістю нашого простору сказати „дякую“ усім нашим волонтерам, зібрати всіх наших бенефіціарів для того, щоб розказати про нашу діяльність та познайомити батьків наших дітей із волонтерами. Адже це люди, які приходять у наш простір і, абсолютно безплатно, волонтерять. Важливо, що кожен хоче прийти і послужити. „Добрий Козятин“ — місце, де кожна людина може бути корисною. А коли ти корисний іншій людині, тоді тобі теж не так важко впоратися зі своїми емоціями, думками та проблемами», — розповідає о. Антон Борис, засновник простору «Доброго Козятина».

Пресслужба Київської архиєпархії