У Хайдудорозькій митрополії в Угорщині відбулася зустріч з українським духовенством

29 травня 2023, 12:40 229

26 травня у Дебрецені в курії митрополії Угорської Греко-Католицької Церкви відбулася зустріч українських душпастирів із митрополитом Филипом Кочішем.

Українське духовенство на зустрічі представляли о. Дам’ян Габорій і новоприбулий душпастир з України о. Вололимир Мисів. А також протосинкел митрополії о. Іштван Шестак і бр. Сергій Русинко.

Отець Дам’ян розповів присутнім про актуальний стан душпастирства українців, про виклики новостворених громад УГКЦ в Угорщині. Вкотре було піднято питання про потребу власного храму для вірних УГКЦ у Будапешті.

Під час зустрічі сторони домовилися про співпрацю в церковному шкільництві й організацію літніх таборів для українських дітей на території Угорщини. Також учасники зустрічі обговорили проведення першого Національного офіційного паломництва українців до Маріяповч, яке відбудеться 8 липня цього року за участі владики Степана Суса й угорської ієрархії.

На завершення о. Дам’ян подякував представникам угорської митрополичої курії за сприяння душпастирству для українців в Угорщині.

за матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині