У Дрогобичі відбудеться Фестиваль семінарійних хорів «Ad fontes»

19 листопада 2023, 14:30 294

19 листопада в катедральному храмі Пресвятої Тройці м. Дрогобич відбудеться пʼятий щорічний Фестиваль семінарійних хорів «Ad fontes».

У Дрогобичі відбудеться Фестиваль семінарійних хорів «Ad fontes»

Мета фестивалю — прослава Бога в піснеспівах, які демонструють багату літургійну традицію Церков, що є спадкоємицями Володимирового хрещення. Участь у цьому мистецькому заході, започаткованому 2019 року, беруть винятково хорові колективи, учасники яких готуються до священства і є представниками різних духовних семінарій.

Обов’язкова умова фестивалю — його проведення щороку в іншій семінарії задля ближчого ознайомлення із православними і греко-католицькими семінарійними спільнотами.

Декілька минулих років він відбувався онлайн. Цього ж року у Дрогобичі організатори планують відновити практику живої зустрічі. Трансляцію заходу можна дивитися на «Живому телебаченні».

Для участі кожен хоровий колектив має підготувати виступ до 10 хвилин — три композиції (два духовні твори та патріотичну пісню).

Наприкінці фестивалю заплановане спільне виконання всіма хорами гімну «Боже, великий, єдиний» (муз. Миколи Лисенка).

У першій половині дня відбудуться Божественні Літургії, які супроводжуватимуть співом семінарійні хори в різних парафіяльних храмах. А від 14:30 у катедральному храмі Пресвятої Тройці — виступи всіх учасників.