У Донецькому екзархаті триває Великопосна екоініціатива

3 квітня 2023, 12:23 78

Великопосна ініціатива Екобюро УГКЦ триває на теренах Донецького екзархату. Низка молитовних і практичних заходів відбулася в церковних інституціях, зокрема Хресні дороги, відвідини парафіяльних спільнот, екологічні навчання парафіян.

У Донецькому екзархаті триває Великопосна екоініціатива

Отець Михайло Неїжмак, екореферент Донецького екзархату, відвідав парафію Покрову Пресвятої Богородиці в с. Балівка Дніпровського деканату, де разом із місцевим священником о. Леонідом Бізуновим помолився Божественну Літургію, додаючи окремі прохання до сугубої єктенії за збереження Божого світу. Після Літургії о. Михайло звернувся з духовним словом до вірних, наголосивши на потребі комплексного навернення у Тайні Сповіді. «Щорічна природоохоронна ініціатива Екобюро під час Великого посту закликає усіх нас до навернення задля збереження Божого створіння, призадуми над нашими недружніми, гріховними вчинками щодо довкілля», — наголосив екореферент.

Також на парафії Матері Божої Неустанної Помочі в м. Кам’янське в межах безтермінової акції Екобюро УГКЦ «Посади дерево Миру» було висаджено вже п’яту ялинку на подвір’ї храму. Повчально, що всі ялинки спочатку в горщиках використовували як прикрасу на Різдво Христове, а опісля висадили біля храму.

Відбулася також парафіяльна Хресна дорога з освітянами міста, під час якої перша, четверта та п’ята стації були екологічними, з особливим акцентом на збереження Божого світу, привернення уваги до екологічних гріхів людини, що завдають нових болючих ран нашому Спасителеві. Вчителі, які навчають дітей, мають взяти собі на озброєння розуміння екологічних вчинків людей і доносити інформацію школярам, щоби правильно формувати молоді особистості. Ця праця відповідальна та важлива, бо від неї залежить майбутнє світу, у якому ми живемо.

У суботу, 25 березня, у м. Дніпрі відбулася міжконфесійна Хресна дорога у храмі Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ, де перша та третя стації також були екологічними.

Про екологічне навернення, діяльність екологічної церковної інституції вперше дізналися на новоствореній парафії Вознесіння Господнього у м. Тернівці Дніпропетровської області. Екореферент о. Михайло Неїжмак відвідав парафію в п’яту неділю Великого посту.

Літургія була звершена у пристосованому наметі, який слугує місцем для молитви і пунктом незламності під час війни для потребуючих місцевих жителів. З о. Михайлом співслужив настоятель парафії о. Тарас Сало. Особливі намірення під час Літургії за сотворений Богом світ і виголошена проповідь о. Михайла налаштовували парафіян по-новому глянути на себе та свій спосіб життя.

«Коли людина думає лише про свої егоїстичні потреби та людську славу, то не здатна вважати світ, у якому живе, Божим. Вона навіть не бачить біля себе іншу людину, а лише себе», — навчав екореферент присутніх у контексті недільного Євангелія.

Після Літургії гість розповів про діяльність і завдання Екобюро УГКЦ, представив екологічний декалог Блаженнішого Святослава. Зокрема, закликав парафіян не спалювати опале листя, а в передпасхальний час відмовитися від шкідливої пластикової атрибутики, яка шкодить живим і нічим не допомагає душам померлих родичів. Це ніщо інше, як не обгрунтована згубна звичка.

На закінчення зустрічі донецький екореферент запросив усіх відвідати офіційний сайт Екобюро, поділитися почутою інформацію із друзями та знайомими, щоби сприяти зміні свідомості людей, спонукати робити маленькі кроки для великих змін.

за матеріалами Інформаційної служби Бюро УГКЦ з питань екології