У Чикаго провели першу сесію єпархіального собору

16 жовтня 2023, 18:20 95

«Наші парафії — вчора, сьогодні і завтра», саме під таким гаслом 14 жовтня відбулася перша сесія єпархіального собору Чиказької єпархії Святого Миколая.

У Чикаго провели першу сесію єпархіального собору

«Неймовірно, що ми зустрічаємося разом, бо ми і є плодом зустрічі, — зазначив владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказької єпархії. — Дуже важливо, щоб ми мали можливість побачити життя наших парафій у різних куточках нашої єпархії, говорили, а найважливіше — слухали».

Учасники собору заслухали програмну доповідь о. Мартіна Нагі про історичний контекст розвитку єпархії, а також про розбудову і становлення парафіяльних спільнот.

Особливо цікавими були думки о. Андрія Чаровського, професора Інституту східнохристиянських наук імені митрополита Андрея Шептицького, про шлях від моменту пресвітерського рукоположення 1980 року патріархом Йосифом Сліпим і душпастирство в різних країнах.

У другій частині делегатам було запропоновано проговорити, а відтак представити одну із запропонованих тем, які безпосередньо стосуються парафіяльного життя, а саме: історична ретроспектива, виклики та погляд у майбутнє.

Наступна сесія єпархіального собору запланована на 4 листопада.

Варто нагадати, що єпархіальний єпископ періодично скликає єпархіальний собор, до участі в якому зобов’язані всі передбачені Кодексом канонів Східних Церков особи згідно зі своїм урядом, а також вибрані від кожного чернечого чину чи згромадження і миряни з деканатів.

за матеріалами Чиказької єпархії Святого Миколая