У Чернівцях відбулася перша Митрополича проща до чудотворної ікони «Надія безнадійних»

18 травня 2024, 20:58 323

18 травня в катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці м. Чернівці відбулася перша Митрополича проща до чудотворної ікони Матері Божої Чернівецької «Надія безнадійних». Три роки тому Блаженніший Святослав звершив Чин коронації чудотворної ікони, і відтепер на честь знакової події у третю суботу травня установлено щорічну Митрополичу прощу до «Надії безнадійних».

Про це йдеться на сайті Чернівецької єпархії УГКЦ.

Розпочалася проща Акафістом до Богородиці. Відтак прочани урочисто зустріли архиєреїв і духовенство митрополії.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин у співслужінні з владикою Йосафатом Мощичем, єпископом Чернівецьким, владикою Василем Івасюком, єпископом Коломийським, владикою Петром Голінеєм, єпископом-помічником Коломийським, та духовенством митрополії.

У проповіді владика Володимир звернув увагу на постать Божої Матері.

«Ми, єпископи, священники, богопосвячені особи, молодь і вірні, сьогодні зібралися на Митрополичу прощу до Чудотворної ікони Чернівецької Богородиці, „Надія безнадійних“, перед якою молимося в потребі при складних життєвих обставинах, просячи благословення і потомства для своїх родин. Свята Церква із глибоким благоговінням шанує Пресвяту Діву Марію, звеличену Богом за ангельську чистоту, глибоку покору й найбільшу святість. У небесній славі, де Божественне світло передається від одного ангельського чину до іншого, Пречиста Богородиця займає найближче до Престолу Божого місце, і називається Церквою „Чеснішою від херувимів і славнішою без порівняння від серафимів“».

Також митрополит Івано-Франківський назвав найважливіші характеристики Богородиці.

«Церква звертає нашу увагу на три важливі характеристики Богоматері. Найперше — це Богоматеринство, найважливіша благодать Пречистої Діви Марії, що робить Її „чеснішою від херувимів і незрівнянно славнішою від серафимів“. У нашій церковній традиції, називаємо Мати Божа, Богородиця, та, котра породила Бога! Це імʼя ми вживаємо і в богослужіннях, і в особистій молитві. Ще перед народженням від Неї Сина Божого під натхненням Святого Духа Єлизавета назвала Її: „Матір Господа мого“. Євангельська віра в те, що Марія породила в тілі Бога, міцно живе в серцях народу Божого, який, усвідомлюючи Її велику місію, не перестає звертатися до Неї в молитвах, благаючи заступництва й допомоги.

Друга — це Її особиста святість. Наші богослужіння величають Її як «Пресвяту, Пречисту, Преблагословенну і Пренепорочну Приснодіву». Завдяки молитві Марії Господь споглянув на Неї, і вона стала Богородицею. А ще, завдячуючи молитві, вона також стала святою. І не просто святою, а зразком святості для всіх людей. Тих, хто своїм життям наблизився до Бога, Церква називає святими, а Марію — Пресвятою, тобто найбільшою святою.

І третя — це особливе заступництво Божої Матері за нас, грішних, Її постійна опіка й неустанна поміч і покров. Перемістившись із душею і тілом до неба, Пречиста Діва не забуває про нас. Вона безнастанно випрошує ласки та благословення для цілого людського роду. Ця третя риса особи Богоматері, тобто її заступництво, стала, мабуть, однією з основних причин безмежної любові до Неї християн усього світу», — наголошує архиєрей.

«Молімося до Бога, до Пресвятої Богородиці за нашу Батьківщину-Україну, особливо в цей час жорстокої війни за наших воїнів, батьків і матерів, синів і дочок, братів і сестер, тих, хто бореться та здобуває волю й незалежність України, віддаючи своє життя нa жертовник Батьківщини. Бог і Україна — це клич теперішнього часу до всіх нас. Боже, благослови Україну, українське військо, що захищає нашу Батьківщину, перемогою, і даруй нам, Твоїм дітям, Твій благословенний, справжній, справедливий мир. Пресвятая Богородице, спаси нас», — закликав митрополит.

Після Літургії духовенство із прочанами перед чудотворною іконою помолилися Молебень до Богородиці, випрошуючи необхідні благодаті для нашої України, а передовсім її захисників, та отримали повний відпуст. Відтак вірні мали змогу приступити до ікони та мирування.

Владика Йосафат, єпископ Чернівецький, подякував єпископам, отцям, які зі своїми вірними приїхали до Чернівців вшанувати Богородицю, прославлену в чудотворній іконі «Надія безнадійних», у спільній молитві випрошувати заступництва і справедливого миру для нашої багатостраждальної України.