«У час війни Господь ставить вас світильником надії для Церкви та України», — Глава УГКЦ до владики Максима Рябухи під час хіротонії

22 грудня 2022, 19:01 726

Владико Максиме, настане момент, коли ви запитаєте себе перед обличчям темряви, яка нападає і видається сильнішою: хто я такий і що тут роблю? У той момент пригадайте слова, які Христос сьогодні вам каже: «Дух Божий на мені, бо Він помазав мене». Цими словами звернувся Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав до нововисвяченого владики Максима Рябухи, єпископа-помічника Донецького екзархату УГКЦ, під час Архиєрейської Божественної Літургії з Чином його архиєрейської хіротонії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві 22 грудня 2022 року. На хіротонію прибули єпископи та священники зі Сходу, Заходу, Півдня і Півночі України.

Архиєрейську Літургію очолив Блаженніший Святослав — головний святитель. Співсвятителями стали владика Степан Меньок, екзарх Донецький, та владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії.

Спершу владика Максим тричі публічно склав визнання своєї віри. Після цього відбувся Чин архиєрейської хіротонії, на закінчення якого нововисвяченого єпископа одягли в архиєрейські ризи. Тоді Блаженніший Святослав вручив йому архиєрейський жезл як символ його влади.

У проповіді Блаженніший Святослав вказав на образ світильника, а також назвав три основні місії Христового єпископа. Він також звернув увагу на одну особливість: світло неможливо стримати чи приховати, бо воно завжди перемагає темряву. Ба більше, сказав архиєрей, воно має внутрішню силу, яка розливається переможно довкола, освічуючи й освячуючи всіх, хто так його потребує і чекає. «Непереможне світло має три властивості: нести, благовістити, випускати», — зазначив проповідник.

«Слово про добру новину Божественного світла, що визволяє, сьогодні по-особливому розкриває нам постать Пречистої Діви Марії через свято Непорочного зачаття у лоні святої Анни. Це момент, у який Дух Святий наново помазує людство, що опинилося у темряві первородного гріха», — зауважив Глава УГКЦ.

«Постать Пречистої Діви Марії — це перший запалений світильник, який благовістує нам добру новину про те, що Христос приходить, що навіть серед світу темряви святість і непорочність є можливими, що навіть серед темряви людського гріха силою і благодаттю Святого Духа зло перемагається. Сьогодні зачинається Та, яка буде єдиною, що зможе Богові сказати: „Сину, мій!“. Сьогодні Пречиста Діва Марія запалює для людства світильник благодаті Святого Духа», — пояснив Отець і Глава УГКЦ.

Нині всі присутні, зауважив Блаженніший Святослав, стали свідками того, як Дух Святий у нашій Церкві запалив ще один світильник переможного світла, світильник надії.

«Ми стали свідками того, як благодать Святого Духа помазала нам нового носія повноти Христового священства — нового єпископа», — сказав він і наголосив на трьох справах, до яких у Церкві покликаний єпископ: освячувати Божий люд, проповідувати слово Христового Євангелія, а також керувати церковною спільнотою.

«Освячувати Божий люд означає, що єпископ є духоносною особою, яка проповідує, освячує добру новину. Він має нести Святого Духа, ним ділитися, запалювати сотні, тисячі сердець світлом, яке сьогодні Господь Бог хоче запалити в його особі.

Друге — єпископ має завдання проповідувати, проголошувати полоненим визволення, сліпим прозріння. Ось що означає учительське покликання Христового єпископа: він не говорить про, а дає силу, щоб це стало дійсністю, — пояснив Предстоятель і додав: — Третє — єпископ має керувати. Керувати в Церкві не означає казати комусь що робити, когось принижувати. Керувати — це випускати на волю сили, здатності, які Дух Святий вклав у тебе. Бути служителем справжньої свободи людини — ось яку владу в Церкві одержує духоносний єпископ».

Звертаючись до нововисвяченого єпископа, Глава УГКЦ сказав: «Дорогий владико Максиме, сьогодні вас Дух Святий помазує, щоби ви там, де є найбільший біль, найбільша темрява, несли слово доброї новини Христового Євангелія, щоб лили бальзам освячення на рани тих людей, які сьогодні потерпають від браку всього. Дайте їм надію, проголосіть їм слово Христового Божественного Євангелія і його надії, будьте носієм цієї сили».

«Це сьогодні у вашому екзархаті два наших мужніх священники — отці Іван і Богдан — стали в’язнями російських окупантів. Проголосіть, принесіть їм радісну новину про звільнення, а разом із ними всім вірним на тимчасово окупованих територіях, які чекають, щоб те звільнення, про яке ми чуємо сьогодні, стало їхньою дійсністю. Це Він посилає вас проголосити рік Божої благодаті. Дай Боже, щоби він таки став роком Божої благодаті, перемоги Христового світла над темрявою, миру над війною, радості над смутком, Божої сили над неміччю і ницістю людини», — сказав Патріарх.

«Нехай Мати Божа, непорочно зачата Діва Марія, допоможе вам світити в темряві, творити простір, де хворі виліковуються, сліпі прозрівають, прокажені очищаються, а вбогим проповідується Добра новина», — побажав Блаженніший Святослав.