У Арлоні (Бельгія) заснували душпастирську місію УГКЦ і представили нового душпастиря

6 вересня 2022, 17:00 136

У межах програми, що була організована довкола вшанування мощів святої Терези, які перебували в храмі Святого Мартина в Арлоні (Бельгія), у суботу, 3 вересня, відбулася Літургія в латинському обряді. У Літургії взяли участь монсеньйор Пʼєр Варен, єпископ дієцезії Намюр, та владика Гліб Лончина, Апостольський адміністратор єпархії Святого Володимира Великого в Парижі. Разом з владикою Глібом у богослужінні взяли участь о. Михайло Шевцов та о. Тарас Бордюк.

Під час Меси монсеньйор Пʼєр офіційно представив о. Тараса Бордюка, священника Стрийської єпархії, що прибув душпастирювати в дієцезії Намюр, як сотрудника парафії Матері Божої Арлонської, та уділив благословення на подальше служіння. Після цього владика Гліб привітав українську громаду та прочитав декрет офіційного заснування душпастирської місії в м. Арлон та про призначення о. Тараса душпастирем.

«Я з радістю приїхав сюди, щоб узяти участь у цій Службі Божій і сьогодні проголосити створення нашої місії греко-католицької тут, в Арлоні. І дякую єпископові Намюру, єпископові Пʼєру, який зволив дати своє благословення на це, отцю Паскалеві, який допомагає, і всім священникам. Хочу вас усіх тут привітати і побажати, щоб ваша спільнота росла: росла в Бозі, росла в радості Святого Духа, росла в надії. Бо справді ми переживаємо важкі часи. Ми тут на свободі, але в Україні велике горе», — зазначив владика Гліб у своєму слові до української громади.

Владика також звернувся зі словами вдячності до місцевого єпископа за його благословення на створення української місії, священників за підтримку та громади вірних за теплий прийом українців.

По закінченню офіційної частини єпископ Пʼєр також розповів присутнім вірним, що в УГКЦ священники можуть мати сімʼї, та представив громаді дружину о. Тараса Христину з дітьми.

Місцевість Арлону знаходиться неподалік від Люксембургу, тож вірні цієї країни тепер матимуть змогу приїжджати на регулярні богослужіння. А тим часом єпархія шукатиме можливості відкрити місію в самому Люксембурзі.

за матеріалами Паризької єпархії святого Володимира Великого