«Тут створено простір любові, людяності і тепла», — Блаженніший Святослав у Дніпрі

17 грудня 2022, 20:37 1316

Продовжуючи душпастирський візит до Донецького екзархату УГКЦ, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав місто Дніпро. Тут, у п’ятницю, 16 грудня, Предстоятель відвідав БФ «Карітас-Донецьк», а в суботу, 17 грудня, у храмі Святого Миколая Чудотворця звершив Божественну Літургію, а також відвідав парафію Покрову Пресвятої Богородиці та зустрівся з представниками місцевої влади.

Відвідини «Карітасу-Донецьк» у м. Дніпрі

Станом на сьогодні у донецькому Карітасі працює більше ніж 150 працівників. Від початку повномасштабної війни благодійний фонд зумів допомогти понад 150 тисячам людей.

Під час візиту до «Карітасу-Донецьк» Глава УГКЦ насамперед подякував цій благодійній організації нашої Церкви за працю, а також запевнив, що Церква старатиметься робити все можливе для того, щоб руки волонтерів ніколи не були порожніми і завжди мали можливість допомагати потребуючим.

Блаженніший Святослав зауважив, що серед волонтерів і соціальних працівників дуже багато молодих людей, які, за його словами, змінюють на краще свою Церкву, своє суспільство і Україну.

«Зокрема тут, серед наших волонтерів, працівників Карітасу в Дніпрі, я бачу тільки молодих людей. Як захист Батьківщини перетворився на великий молодіжний рух в Україні, так і соціальне служіння в Україні є великим молодіжним рухом — дівчата і хлопці нині будують майбутнє своєї держави», — зазначив Глава УГКЦ.

Літургія у храмі Святого Миколая Чудотворця

У суботу, 17 грудня, Глава Церкви очолив Божественну Літургію у храмі Святого Миколая у Дніпрі, на якій із ним співслужив владика Степан Меньок, екзарх Донецький, та священники Патріаршої курії і Донецького екзархату.

У проповіді Предстоятель наголосив на двох частинах суботнього Євангелія: перша — радість апостолів від отриманої влади реально перемагати зло, а також радість християн від усвідомлення, що ім’я кожного з нас записано на небесах.

Роздумуючи над другою частиною Божого слова, архиєрей наголосив на важливості мати здатність відчувати таємничу Божу радість, яку Господь сховав від мудрих і розумних, але відкрив немовлятам. Насамперед, за його словами, йдеться про спонтанне дитяче відчуття справжнього добра, про вміння відрізняти добро від зла, а також про розуміння, що Бог є поруч.

«Дай Бог, щоб кожен із нас, християн, володів таємничою, дитячою мудрістю близькості, відкритості та цілковитої довіри до Бога. Бо ми, як християни, покликані внести небесну Божу радість у цей світ — це, власне, і є радість Різдва, до якого ми прямуємо», — наголосив проповідник.

Мені так радісно бути в цьому храмі Святого Миколая, який ми освячували шість років тому, поділився Глава УГКЦ.

«Тоді ми з вами стверджували, що вшановувати святого Миколая потрібно не тільки через ікони, піснеспіви чи запашне кадило, а конкретними ділами. Той продовжує місію святого Миколая, хто чинить такі самі діла милосердя, як він. Недаремно цей храм є духовною опорою всього нашого центру гуманітарного служіння Карітасу Донецького екзархату в м. Дніпрі», — сказав Глава УГКЦ.

Відтак Предстоятель подякував о. Василеві Пантелюку і всім, хто тут невтомно служить, «щоб діло святого Миколая здійснювалося у місті, яке справедливо вважають найбільшим гуманітарним хабом України».

«Мільйонне місто приймає 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Прийняти — це не лише дати житло, харчування, а створити простір любові, людяності, зігріти Божим і людським теплом, які пережили трагедію. Тішимося, що знайшли простір людського тепла і пам’яті про кожного з вас», — додав Блаженніший Святослав.

На завершення Божественної Літургії Блаженніший Святослав від імені усієї Церкви подякував священникам Донецького екзархату за розвиток парафій, які стали осердям любові й милосердя, а також за розвиток донецького «Карітасу». «Таке відчуття, — зауважив він, — що створення цих структур і їхній розвиток були неначе підготуванням до жахливого випробування Церкви і народу цією війною».

Глава Церкви звернув увагу, що велика частина духовенства УГКЦ, зокрема на теренах Донецького екзархату, живе за межею бідності, але попри все вони віддають останнє потребуючим людям.

«Знайте, що ми пам’ятаємо про вас! Я хотів приїхати, щоб ви відчули себе любленими, хотів пригорнути вас цілою вашою Церквою. Коли вам є важко, не думайте, що ви покинуті. За вашими плечами є велика, могутня Церква, яка сьогодні розквітла на увесь світ. Наші отці, ваші співбрати в Україні і за кордоном, пам’ятають про вас, моляться за вас, підтримують вас і радіють, що ми маємо таких священників, які, бачачи вовка, що надходить, не кидають свою паству, але готові життя своє віддати за своїх овець. Це — ікона доброго пастиря. Нехай Господь Бог вас благословить, посилає вам силу, енергію, мужність і багатьох добрих людей, які будуть готові підтримати вас і ті добрі справи, що їх ви розпочинаєте», — мовив Блаженніший Святослав до священників Донецького екзархату.

Щоденне відеозвернення

Сьогодні у Дніпрі, як і вчора в Запоріжжі, після Літургії Блаженніший Святослав разом з духовенством і мирянами записав у храмі Святого Миколая Чудотворця у Дніпрі своє щоденне ранкове відеозвернення.

«Сьогодні ми вас вітаємо із героїчного українського Дніпра — столиці Дніпропетровщини, мільйонного міста, яке стало чи не найбільшим гуманітарним хабом України, прийнявши понад 180 тисяч біженців і внутрішньо переміщених осіб. Тут наша Церква втішається потужним осередком Карітасу Донецького екзархату, у якому кожен, хто потребує, отримує тепло, підтримку та допомогу. Христос продовжує зцілювати рани України через свою святу Церкву, — сказав Глава УГКЦ у 297-й день війни і наголосив: — Із Дніпра, де бракує світла і тепла, ми хочемо сказати на весь світ: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!»

Перебуваючи з візитом у Дніпрі, Патріарх також відвідав парафію Покрову Пресвятої Богородиці та зустрівся з представниками місцевої влади.