«Цей собор став потужним голосом у патріаршому русі та зусиллях за незалежність України»: у Чикаго відзначили 55-річчя собору Святих Володимира й Ольги

2 жовтня 2023, 12:02 2233

1 жовтня, у свято Покрову Пресвятої Богородиці, у соборі Святих Володимира й Ольги в Чикаго (США) дякували Богові за два ювілеї: 55-річчя освячення каменя під будівництво храму та 50-річчя його урочистого освячення. З цієї нагоди Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький. Пароха собору о. Олега Кривокульського, парафіян і прихожан привітав також Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Велику Патріаршу грамоту зачитали наприкінці Літургії у храмі.

Блаженніший Святослав у Патріаршій грамоті зазначив, що вдячний милосердному Богові за те, що посилав, кріпив і збирав тих, які піднімали святі стіни собору: «Багато з цих жертовних людей вже стоять перед Божим престолом і моляться за всіх вас. У цьому гроні достойників — світлої пам’яті патріарх Йосиф Сліпий, який чував над будівництвом собору Святих Володимира і Ольги й освятив його, і ваші отці-засновники, а також сотні мирян нашої Церкви, котрі завдяки цьому святому храму та вірності Христові зберегли батьківську віру, багату культурну спадщину і передали це своїм нащадкам».

«Прийнявши ці дари, ви стаєте причасниками великих скарбів, які, прохаю вас, збережіть і примножте. „Бо де скарб ваш, там буде серце ваше“ (Мт. 6, 21)», — закликав Предстоятель.

Блаженніший Святослав у Патріаршій грамоті зазначив, що за роки існування собор Святих Володимира й Ольги став для численних людей не лише місцем молитви та освячення через Святі Христові Таїнства, а й потужним голосом у патріаршому русі та зусиллях за незалежність України. Відтак нагадав, що сьогодні Україна знову бореться за своє існування і подякував парафіянам за те, що відчувають та допомагають тим, хто зазнає страждань у важкі часи війни.

«Бажаємо вам, щоб Господь і надалі не віднімав від вас своєї благодаті, щоб ви, сповнені вірою і любов’ю, сміливо змінювали цей світ, який дуже потребує Бога, — побажав Блаженніший Святослав та додав: — Ці побажання засилаємо вам із пагорбів нашого сивочолого Дніпра, на якому, як символ нерозривної єдності нашої Церкви, зведено собор Воскресіння Христового в час, коли наш народ життям своїх вірних синів і доньок боронить нашу Україну від російської ворожої навали!».