Синкел мирян Мельбурнської єпархії УГКЦ здійснив душпастирський візит до Нової Зеландії

10 вересня 2024, 10:36 60

9 вересня завершився душпастирський візит о. Андрія Микитюка, синкела мирян єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла, до Нової Зеландії. Протягом майже трьох тижнів священник подолав понад 3 500 км, щоби відвідати українські громади на Північному і Південному островах.

Про це повідомляє пресслужба єпархії.

Візит розпочався з м. Веллінгтон, розташований на Північному острові Нової Зеландії. 24 серпня о. Андрій взяв участь у святкуванні Дня Незалежності України, організованому українською громадою Веллінгтона. Під час святкування він виголосив слово, у якому привітав усіх і передав вітання від владики Миколи Бичка, Мельбурнського єпарха, а також заспівав кілька українських пісень. На святкуванні були присутні Почесний консул України в Новій Зеландії, Патрік Гембл і посли різних країн, зокрема Тайваню, Англії, Данії, Нідерландів та представники Європейського Союзу, тож священник мав нагоду розповісти їм про УГКЦ, Україну, її культуру й поточну ситуацію у країні.

25 серпня українці зібралися разом на Божественну Літургію в одному з головних храмів Веллінгтона — католицькій церкві Святого Марії Ангелів. А вже за тиждень, 1 вересня, — у католицькому храмі Матері Божої Неустанної Помочі в Окленді. У цьому ж місті, на запрошення о. Івіци Грегурца, о. Андрій взяв участь в екуменічній молитві в англіканському храмі Пресвятої Тройці. Зворушливим моментом стало виконання хором цього храму духовного гімну України «Боже, великий, єдиний» українською мовою, що було свідченням єдності та підтримки для українського народу.

Мандруючи понад 600 км від Веллінгтона до Окленда, о. Андрій відвідав вірних у Нью-Плімуті, Роторуї і Тауранзі. Варто наголосити, що українці в Тауранзі вперше зібралися на спільну молитву після багаторічної перерви, тож цей Молебень за Україну став символічним відновленням місійної діяльності нашої Церкви на цих теренах.

3 вересня о. Андрій продовжив свій душпастирський візит, але вже на Південному острові, де наступного дня вперше зустрівся з українцями в Нельсоні.

Відтак 7 вересня душпастир приєднався до віча, яке українці у м. Данідин організовують щотижня в центрі міста, щоб розповідати й нагадувати про війну в Україні. Опісля в англіканському катедральному храмі Святого Павла відбувся Молебень за мир в Україні, у якому взяли участь не лише українці, а й новозеландці, зокрема настоятель катедрального храму о. Тоні Кертіс, який сказав, що завжди радий, щоб українці молилися в цьому храмі.

Завершальною подією душпастирського візиту стала Божественна Літургія у церкві Святого Петра у Крайстчерч, у неділю, 8 вересня, де також відбулося Таїнство Хрещення.

Після кожної молитви вірні мали нагоду зібратися разом у парафіяльних залах, щоб поспілкуватися з душпастирем, висловити свої думки та пропозиції щодо розвитку церковної громади і планів для наступних душпастирських візитів. Неймовірно радісним для душпастиря було чути, що люди завжди чекають на священника, щоб мати спільну молитву і почути слово Боже. Оскільки священник відвідує Нову Зеландію лише раз на пів року, то це був час, коли можна було освятити домівки чи інші речі, охрестити дітей, одержати духовну підтримку та підсилити відчуття спільноти.