«Світ має об’єднатися і нести тягар війни разом з українцями», — архиєпископ Чикаго кардинал Блейз Cупіч відвідав Львів та УКУ

29 червня 2023, 19:35 148

«Українці платять надто високу ціну за свободу. Я завжди повторюю в Америці, шо українці борються за таку ж саму свободу, яку маємо ми, за можливість самим визначати власне майбутнє. Саме тому весь демократичний світ має об’єднатися і нести тягар війни разом з українцями. Адже багато в чому всі ми є нині українцями, бо прагнемо до самовизначення, свободи, щоб ніхто зовні не вказував нам, хто ми є і як маємо діяти», — американський кардинал архиєпископ Чиказької архиєпархії Блейз Cупіч (Cardinal Blase J. Cupich) у День Конституції України, 28 червня, відвідав Львів та Український католицький університет.

Під час візиту до УКУ кардинал Блейз Cупіч завітав в університетське містечко та Центр «Емаус» у Колегіумі університету, де мешкають люди з ментальною неповносправністю. За словами архиєпископа, мета його візиту до України — висловити підтримку та засвідчити солідарність з українським народом: «Кожен із нас страждає від російського вторгнення. Весь світ перебуває під загрозою, адже йде війна. Люди по всьому світі мають усвідомити, що зобов’язані підтримувати український народ. Сподіваюся, що цей візит дасть мені можливість після повернення до США донести цю думку до громадян Сполучених Штатів».

Кардинал Блейз Cупіч є членом Дикастерії у справах єпископів та Дикастерії Богослужіння і дисципліни Таїнств, а також Комітету з питань міграції та служіння біженцям і Підкомітету у справах Церкви в Центральній та Східній Європі Конференції католицьких єпископів США (USCCB).

Під час візиту до УКУ кардинал зазначив, що вражений тим, як університет працює у складних воєнних обставинах: «Ви в університеті робите дуже багато. Бачу, як турбуєтеся про емоційне та психічне здоров’я людей, надаєте можливість студентам продовжувати навчання. Сьогодні я познайомився з молодою дівчиною, яка закінчує тут навчання, а сама перебуває на передовій як медик та допомагає воїнам на лінії фронту [йдеться про студентку УКУ Орисю Масну — ред.]. Католицька Церква та її організації підтримують зв’язок із людьми в Україні в цей дуже важкий час».

Разом із делегацією УКУ кардинал Cупіч відвідав також Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла та Поле почесних поховань, де сьогодні відбувалося прощання з Героєм, який загинув на фронті за Україну.

«У День Конституції України ви, українці, вкотре нагадуєте всьому вільному світу, що означає Конституція, які права та свободи гарантує. Сьогодні ми вшановували воїнів, які заплатили найвищу ціну за те, щоб Конституція і люди, яким вона служить, продовжували існувати. Це — момент, щоби відчути глибоку скорботу, але також і вдячність за їхню жертву. Людство сьогодні плаче. Українці платять занадто високу ціну за свободу. Саме тому світ має об’єднатися і нести цей тягар разом із вами», — переконаний кардинал Cупіч.

Архиєпископ додає, що приклад України спонукає світ усвідомити, що свободу не варто сприймати як належне: «Ми повинні бути готовими йти на жертви за свободу і бути вдячними тим людям, які платять за неї високу ціну. Сьогодні на кладовищі, коли я дивився на українські прапори, що майорять над могилами героїв, то побачив людей, які вірять у цю країну».

Візит кардинала Блейза Cупіча до УКУАрхиєпископ Блейз Cупіч та команда УКУ в університетському храміУ Центрі «Емаус», де допомагають людям з неповносправністю інтегруватися у суспільствоАрхиєпископ Чикаго кардинал Блейз Cупіч прямує до Гарнізонного храму Святих Петра і ПавлаНа Полі почесних поховань
за матеріалами УКУ