Супрасльські кантики лунали в Польщі

16 серпня 2024, 12:15 89

В Ольштинсько-Гданській єпархії відбувся Міжнародний фестиваль «METASTASIO BEZ GRANIC». Участь у заходів взяли протоігумен Польської провінції отців василіан о. Ігор Гарасим, а також душпастирі греко-католиків на Підляшші о. Андрій Залевський та о. Сергій Гончаров.

Супрасльські кантики лунали в Польщі

Про це повідомляє пресслужба Ольштинсько-Гданської єпархії.

Під час фестивалю о. Сергій представив концерт Супрасльських кантиків у виконанні хору Опери та філармонії Підляшської під керуванням Йоанни Юрчук.

Після концертної програми ієромонах Ігор Гарасим подякував «за прекрасні духовні й естетичні враження, тобто терапію через прекрасну молитовну музику».

Варто додати, Супрасльські кантики (музичні богословські твори) створені в 1667–1693 роках і припадають на етап розквіту традиції багатоголосого церковного співу на теренах Київської митрополії.

Назва походить від Супрасльського монастиря, відомого своїми співацькими традиціями. Монастир було засновано наприкінці XV століття на березі р. Супрасль україно-білоруського Підляшшя.