Сьогодні виповнюється 90 років від дня народження блаженнішого Любомира

26 лютого 2023, 07:00 864

26 лютого 2023 року виповнюється 90 років від дня народження блаженнішого Любомира Гузара.

Сьогодні виповнюється 90 років від дня народження блаженнішого Любомира
Блаженніший Любомир Гузар, фото: The Ukrainians / Петро Задорожний

Народився майбутній Глава УГКЦ (2001–2011) Любомир Гузар 26 лютого 1933 року в родині Ярослава Гузара та Ростислави Демчук у Львові, де закінчив народну школу та перший клас гімназії. Прадідом Любомира був о. Дмитро Гузар — священник УГКЦ, парох у містечку Завалів, батько Лева Гузара і тесть письменника, нотаріуса Володимира Левицького (більше відомий за псевдонімом Василь Лукич).

З нагоди 90-річчя патріарха Любомира в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві Блаженніший Святослав очолить Архиєрейську Божественну Літургію. Цього дня відбудеться також офіційне проголошення Року патріарха Любомира Гузара в УГКЦ та Україні, який раніше проголосив Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні для належного вшанування світлої пам’яті блаженнішого Любомира.

О 13:00 після Літургії із крипти Патріаршого собору відбудеться пряма трансляція панахиди й академічної програми «ЛюбоМир: Любов до миру».