«Сьогодні Христос каже: Мене вбивають разом з тобою, Я є поруч. Твої рани стають Моїми» — Блаженніший Святослав у Тернополі

1 жовтня 2022, 16:28 1984

У суботу, 1 жовтня, Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну Літургію в архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі з нагоди 25-річчя відновлення діяльності тернопільського осередку товариства українських студентів-католиків «Обнова». Цією Літургією розпочалася конференція «Яке наше завтра?».

Під час проповіді архиєрей роздумував про розмову Ісуса Христа з невіруючими, про яку чуємо в сьогоднішньому Євангелії. «Відповідаючи на запитання, хто ти, Христос кілька разів повторює „Я — Сущий“. Він вживає найглибші фрази Старого Заповіту, щоб окреслити свою тотожність і відповісти на запитання, ким Він є. Але завершується ця розмова — розмова про віру з невіруючими — дуже глибокими словами: „Тоді, коли ви піднесете Cина Чоловічого, то пізнаєте, що Я — Сущий“. Зауважмо, що це слова, якими промовляв Господь Бог до Мойсея, коли той питав Його ім’я. Бог про себе сказав „Ягве“ — Сущий. Це об’явлення Бога як того, Хто є, — Сущого, поклала початок визволенню єврейського народу з єгипетської неволі».

«Що означає, що Бог є Сущим? Можливо, хтось сьогодні, слухаючи ці слова, скаже: „Так, Бог десь собі є“, — як часто говорять агностики. Але слова „Я є той, що є“, означають „Я є той, що є для тебе, з тобою“. Бог себе об’являє тим, хто супроводжує людину в найтяжчих моментах її особистого, національного, державного життя. Такими самими словами Бог звернувся до Ісуса Навина, якому доручив вести вибраний народ в обітовану землю. Каже до нього: не бійся, бо Я є з тобою, Я поруч».

«Коли ми, християни, споглядаємо на розп’ятого Спасителя, то бачимо об’явлення Бога, який будучи безсмертним, став людиною, щоб померти за мене. І таким чином показати, що навіть у момент смерті, найбільшого страждання, Він є з тобою і для тебе. Часом нам здається, що в момент найбільшого горя Бога немає. На війні в бомбосховищах люди питали, де є Бог, коли нас убивають? Сьогодні Христос каже: „Мене вбивають разом з тобою, я є поруч. Навіть більше — твої рани стають Моїми ранами“».

Блаженніший Святослав подякував українській молоді, дівчатам і хлопцям, які з різних місць України з’їхалися цього дня до Тернополя. Саме на плечі української молоді впав тягар війни. На думку Патріарха, Україна буде такою, якою її збудує українська молодь. «Наша молодь сильна, мудра, вона шукає Бога. Хочу вам з упевненістю засвідчити, що Господь є разом з вами».

Як ми повідомляли, 1–2 жовтня 2022 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав з пастирським візитом перебуває в Тернополі.