«Слова митрополита Андрея були скелею і твердинею, а молитва — яскравим світлом»: відбулася щорічна проща Львівської архиєпархії до Прилбич

31 липня 2023, 12:11 75

29 липня, у 158-річчя від дня народження праведного митрополита Андрея Шептицького, під проводом владики Ігоря Возьняка відбулася традиційна щорічна проща Львівської архиєпархії до с. Прилбич.

Під час спільної молитви із проповіддю до вірних звернувся владика Павло Хомницький.

«Сьогодні ми віддаємо славу, подяку Богові за дар життя праведного митрополита для української Церкви та всього українського народу. Ми б не мали сьогодні ні української Церкви, ані нації, якби не святість і далекоглядність Андрея Шептицького!» — наголосив владика Павло.

Проповідник із нагоди річниці народження Андрея Шептицького пригадав про дари і таланти, якими послужив Церкві праведний митрополит. Звернув особливу увагу на значення діяльності митрополита Андрея для мільйонів українців у діаспорі. Зокрема, розповів про діяльність василіанського монастиря Петра і Павла у провінції Альберти, що на заході Канади.

«Митрополит Андрей виявляв любов і турботу до своєї пастви всюди, де би він не був. Митрополит Андрей і надалі підбадьорює нас, підтримує та молиться за нас сьогодні в Україні, особливо в цей важкий час, коли на нашу Батьківщину нападає нещадний агресор, а над нашими містами літають ракети», — сказав архиєрей.

«Пам’ятаймо, що він був провідником нашої Церкви під час двох світових війн. У той час його слова були скелею і твердинею для нас, а його молитва — нашим яскравим світлом у ці страшні роки. Молімося до нього. Ми, твої діти, звертаємося до тебе, великий наш митрополите Андрею, бережи свій український народ і свою українську Церкву, і нас, твоїх дітей, тут, на нашій рідній землі. Моли Бога, щоби Він захистив нас від усього злого, від усіх небезпек, від усіх ворогів, видимих та невидимих, і щоб Господь Бог подав нам свій мир та своє воскресіння», — закликав єпарх Стемфордський.

Відтак митрополит Ігор подякував владикам і священникам за присутність на спільній молитві в день народження праведного Андрея. І пригадав про піст, який у Львівській архиєпархії триває щовівторка в наміренні за перемогу України, до якого закликав приєднуватися усіх вірних Львівської архиєпархії.

По завершенню Літургії владики й отці звершили Чин освячення води. Відтак владика Ігор освятив Мистецький простір імені митрополита Андрея, у якому хор «Етерія» виконував автентичні пісні.

за матеріалами пресслужби Львівської архиєпархії