«Шукаймо Господа понад усе, і ми знайдемо відповіді на все», — владика Венедикт Алексійчук на нічних чуваннях у Старуні

31 серпня 2023, 12:38 218

Спільна молитва тисяч прочан під проводом владики Венедикта Алексійчука, роздуми на Хресній дорозі нашого Спасителя та уділення Повного відпусту — так проходили серпневі нічні чування у Відпустовому центрі Симеона Лукача у Старуні, що на Івано-Франківщині.

Як і щомісяця, з 29 на 30 серпня паломники чисельно зібралися у святому місці, аби побути наодинці з Богом, піднести Йому свої прохання, віддаючи в Його руки всі труднощі та здобутки, переживання та радощі. Про це пишуть на офіційній фейсбук-сторінці відпустового місця.

Цього разу вірні мали унікальну нагоду молитися спільно із владикою Венедиктом Алексійчуком, єпископом Чиказької єпархії УГКЦ у США, чиї проповіді відомі на весь світ. Духовні настанови та глибокі роздуми про пошуки Бога й власного покликання могли почути всі присутні та ті, хто єднався у молитві за допомогою онлайн-трансляції.

Розпочалася програма чувань із вечірні, після якої молилися унікальні молитви на оздоровлення. Також відбулося благословення мощами, освяченим єлеєм і Молебень до блаженного мученика Симеона, під час якого паломники могли приступити до його ікони.

Владика Венедикт звернувся до прочан із духовною наукою, запевнивши, що Бог вірить у нашу святість і можливість змінитися: «Бог ніколи не розчарується в нас, Він до кінця віритиме в нашу силу долати слабкості та йти до святості. Господь — єдиний, хто знає нас до кінця. Нам часто не віриться, що теперішні обставини життя найкращі для нашого освячення. Але Бог знає наш характер, вдачу, темперамент, зранення, людей поруч, і все одно вірить у нас завжди й повсякчас. Бо ідеальніших обставин, ніж сьогодні, ніколи не буде».

Далі всі прочани рушили Хресною дорогою, щоби спільно з владикою Венедиктом і священнослужителями пройти цю символічну дорогу й роздумувати над змістом жертви Ісуса Христа.

Зупинившись на останній стації перед гробом Господнім, єпископ поділився роздумами про важливість особистої хресної дороги нашого життя: «Якщо подивитися на наші життя, ми маємо різні страхи. Часто за щось переживаємо, клопочемось і турбуємось. Сьогодні ми вийшли із храму, і не злякалися, але під цим сильним дощем пішли молитися. Важливо в нашому житті не зупинятися в часі невдач, помилок чи падінь. Як і не зупинятися в часі здобутків та перемог. Господь про це каже просто: „Хто витерпить до кінця — спасеться“. Тобто спасеться той, хто витерпить у пості, молитві та добрих ділах. І ми маємо запитання: скільки ще терпіти й коли ця війна закінчиться? Легко Хресною дорогою ходити в храмі чи у Старуні. Але сьогодні вся Україна має хресний шлях, і ми не можемо знайти логіки та мати розуміння, чому це відбувається. Як і логіки не знаходимо в тому, чому Христос із любові прийшов та перейшов усі ці терпіння. Христос ішов, бо знав, що це Його місія. І ми маємо пройти наші складні часи, у яких Бог і правда з нами. Хресна дорога ніколи не закінчується розп’яттям — тільки воскресінням».

Завершилася молитовна програма Архиєрейською Божественною Літургією, яку у співслужінні з священниками Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ очолив владика Венедикт Алексійчук.

Під час проповіді архиєрей звернувся до присутніх, роздумуючи над призначенням, яким Господь нагородив кожну людину: «У сьогоднішньому Євангелії ми читаємо, що Христос призначив апостолів до важливої місії. Погляньте на цей храм — кожна особа та кожна річ має тут своє призначення. У церковній традиції ми часто говоримо про покликання до священичого чи монашого стану. Але кожен із нас покликаний до чогось, бо Богові всі однаково дорогі. Призначення телефону ми знаємо, а своє — можемо не розуміти. Це страшно — прожити життя, так і не пізнавши свого призначення. Оскільки Бог є Отцем, то Він для своїх дітей приготував щось особливе. Це найважливіша річ буття — усвідомити своє призначення на все життя, на сьогодні й цю мить. Ми мусимо пізнати інструкцію для свого вживання, для чого ми тут», — проповідував владика.

Єпископ пояснив, що справжня мета та призначенням кожної людини — спастися, освятитися та прийти до вічного Царства.

«Зичу вам завжди цього бажати — пізнання Божої волі, задуму, Його плану щодо кожного з нас. Життя одне, і нам потрібно якнайкраще його прожити. Ми добре знаємо, як розпоряджатися ресурсами, здоров’ям, але свої життя іноді розкидаємо направо й наліво. Погляньте на свій будь-який день: скільки часу витрачаємо на непотрібні речі? Це не означає, що ми повинні бути зайнятими справами чи корисними заняттями. Адже сьогодні ми наче теж нічого не здійснюємо, але шукаємо нагоди побути в Його присутності. А коли ми з Богом, тоді знаємо, коли діяти, а коли мовчати, де бути принциповим, а де дивитися на ситуацію крізь пальці та з любовʼю. З Богом немає проблем. Бо проблеми в нашій голові, а відповіді — тільки в Бозі. Шукаймо Господа понад усе, і ми знайдемо відповіді на все», — промовив владика на завершення проповіді.

Цього молитовного вечора ті, хто посповідався під час чувань, могли прийняти Спасителя у Пресвятій Тайні Євхаристії. А кульмінацією молінь стало отримання Повного відпусту з рук владики Венедикта Алексійчука для всіх, хто виконав необхідні для цього умови.

Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії