Сестри Служебниці розпочали Ювілейний рік духовного об’єднання згромадження

1 липня 2024, 17:47 772

2024 року Згромадження Сестер служебниць Непорочної Діви Марії відзначає 90-річчя скликання І Генеральної капітули та правового утворення трьох провінцій: матірної Європейської провінції Співстраждання Матері Божої, Провінцій святого архангела Михаїла в Бразилії та Христа Царя в Канаді.

Сестри Служебниці розпочали Ювілейний рік духовного об’єднання згромадження

Відкриття Ювілейного року відбулося 1 липня 2024 року в архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового в м. Івано-Франківськ. Божественну Літургію з цієї нагоди очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у співслужінні з чисельною кількістю єпископів УГКЦ з України та всього світу.

Під час проповіді Глава Церкви зазначив, що на капітулі згромадження, яка відбулася 1934 року, «сестри вчинили пророчий жест — зняли свої обручки й переплавили їх на єдину Євхаристійну чашу, так показавши: „Ми у Христі є єдиною родиною сестер глобальної Української Греко-Католицької Церкви“».

«Можливо, ця подія 1934 року на десятиліття випередила єднання українців у своїй єдиній Церкві, — наголосив архиєрей. — Бо не було іншої інституції, яка була би фундаментом, основою та осердям світової української громади».

Відтак Глава УГКЦ представив присутнім Генеральну настоятельку ЗССНДМ с. Софію Лебедович: «Сьогодні на ваші руки складаємо вдячність Богові за сестер служебниць у всьому світі, а вони, крім України, звершують служіння у Казахстані, Польщі, Словаччині, Німеччині, Боснії, Сербії, Франції, Бразилії, Америці, Канаді та Аргентині. Дякуємо за ваше служіння, бо ви є тими „нервами“, які об’єднують нашу Церкву в одне єдине тіло», — промовив Блаженніший Святослав.

Сестра Софія висловила вдячність усім, хто сьогодні завітав до храму, щоб разом дякувати Господу Богові за великий дар об’єднання згромадження.

«Ми нині хочемо дякувати Господу Богові за сестер, їхню мудрість та жертовність, за їхнє бажання бути однією родиною. А що їх тримало? Віра, любов до Церкви та свого народу. І нині ми просимо Спасителя про великий дар єдності, щоб ми зростали в ній. Зростали в щораз більшій любові до українського народу. Дякуємо Богові за вас, дорогий Блаженніший Святославе. Дякуємо за глибоке Боже слово, — сказала с. Софія, а відтак додала: — Шукайте перше Царства Небесного. Ні про що не журіться, тільки шукайте Його справедливості. Дякуємо, ваше Блаженство, за вашу любов та підтримку, яку ми відчуваємо повсякчас».

Опісля с. Софія Лебедович зачитала спеціальну грамоту з особливим Апостольським благословенням Папи Римського Франциска с. Христофорі Бурштин та всій спільноті Згромадження Сестер служебниць Непорочної Діви Марії Провінції співстраждання Матері Божої в Україні з нагоди 90-річчя від утворення Європейської провінції.

Довідка

Згромадження Сестер служебниць Непорочної Діви Марії було засноване 1892 року в Галичині, та до 1911 року розширилося до Канади і Бразилії. Однак через відстань і Першу світову війну зв’язок між сестрами було втрачено.

1932 року папа Пій XII затвердив нові Устави, які об’єднали згромадження і поділили його на три провінції з єдиною генеральною настоятелькою, підкреслюючи централізацію та єдність.

Завершальним етапом об’єднання згромадження стало скликання капітули у Львові 4–6 липня 1934 року, на яку з’їхалися сестри-представниці з Галичини, Канади та Бразилії і обрали Генеральну настоятельку с. Вероніку Ґарґіль для всього зромадження, а також настоятельок кожної провінції.

Так, 1934 рік є роком духовного об’єднання згромадження, яке діяло на трьох різних континентах з метою його самостійного та більш кращого функціонування.

Департамент інформації УГКЦ,
Фото: Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ