Релігійні лідери разом із військово-політичним керівництвом України помолилися за жертв Голодомору в Києво-Печерській лаврі

25 листопада 2023, 12:42 808

25 листопада, у 90-ті роковини Голодомору-геноциду, в Успенському соборі Києво-Печерської лаври в Києві відбулася спільна молитва за жертв голодоморів в Україні. Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав взяв участь у молитві разом з очільниками Церков і релігійних організацій України та військово-політичним керівництвом держави. Молитва відбулася після наймасованішої за всю війну російської атаки ударними дронами м. Києва минулої ночі.

Кожен із духовних лідерів промовив власну молитву за невинно вбитих голодом людей в Україні.

«Зі святими упокой, Христе, душі невинно вбитих голодом в Україні слуг твоїх, де немає болізні, ні печалі, ні зітхання, але життя безконечне. Сам один єси безсмертний, що сотворив і збудував чоловіка, а ми, земні, із землі утворені і в тую ж землю підемо, бо так звелів Ти, що утворив мене і сказав мені, що земля єси і в землю відійдеш, куди всі ми люди підемо, з надгробним риданням співаючи пісню: Алилуя», — промовив Глава УГКЦ.

Після завершення молитви очільники Церков і лідери релігійних організацій разом із Президентом України та представниками військово-політичного керівництва пройшли до Національного музею Голодомору-геноциду.

Участь у ранкових поминальних заходах взяли також закордонні делегації: Президент Латвії Едгарс Рінкевичс, Президент Швейцарії Ален Берсе, Прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте, голови та члени іноземних парламентів, представники дипломатичного корпусу.

Нагадуємо, що сьогодні, 25 листопада, о 16:00 відбудеться загальнонаціональна акція «Запали свічку». Їй передуватиме Панахида біля меморіалу жертвам Голодомору-геноциду в Києві, яку очолить Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ,
фото пресслужби Президента України