Психологи Івано-Франківської архиєпархії працюють із дружинами захисників
Щосереди психологи Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ проводять заняття із дружинами українських військовослужбовців, під час яких спільно працюють над налагодженням стабільного емоційного стану, навчаються взаємопідтримці й просто дарують один одному гарний настрій.
Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії.
Заходи відбуваються в межах благодійного проєкту «Надзвичайна гуманітарна ініціатива в Київській, Житомирській, Чернігівській та Івано-Франківській областях». Цю ініціативу Івано-Франківська архиєпархія реалізує спільно з італійською організацією «Місія Калькутта» з 1 жовтня 2023 року й фінансує її італійський уряд, а саме адміністрація регіону Ломбардії.
Як розповідають психологи, головна мета таких занять — підтримка дружин військовослужбовців. Тренінги відвідують учасниці громадської організації «Дружина воїна».
«Коли я вперше зустрілася з учасницями спільноти, то зрозуміла, що вони дуже потребують таких зустрічей, і навіть не так психологічних практик, як просто побачити одна одну й обмінятися переживаннями, страхами, емоціями та думками», — розповідає п. Валерія Легка, психологиня проєкту.
Пані Валерія також зазначила, що ще перед початком перших занять вони спільно з лідерами організації визначали теми спілкування.
На зустрічах психологи разом із жінками працюють над емоційною стабілізацією та навчаються правильно підтримувати одна одну. Крім того, розмовляють про жіночність, стосунки в сім’ї і виховання дітей.
Групи взаємопідтримки мають малу кількість відвідувачів, тому фахівці можуть надати бенефіціарам якісну підтримку.
Одна з учасниць — п. Яна, дружина воїна ЗСУ, розповідає, що відвідує такі заняття для того, щоб удосконалити свої знання із виховання дітей, бо нові навички ніколи не стануть на заваді.
«Зазвичай приходжу сюди у стані очікування, а виходжу — на позитиві. Ці тренінги дають змогу висловити всі свої думки, почути аудиторію й висновок фахівця», — ділиться п. Яна.
Ще одна учасниця — п. Юлія розповідає, що відвідує заняття для того, щоби стабілізувати свій емоційний стан, здобути знання із праці з підлітками, а ще — порелаксувати.
На завершення тренінгу психологи подарували всім учасницям картини, які потрібно розфарбовувати по номерах.
Департамент інформації УГКЦ