Плекаючи пам’ять про блаженного священномученика Омеляна Ковча, УГКЦ встановила відзнаку для священнослужителів

4 вересня 2024, 14:30 248

Декретами від 3 вересня 2024 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав проголосив Орден блаженного священномученика Омеляна Ковча, встановлений Синодом Єпископів УГКЦ, а також його Статут.

Цією високою відзнакою нагороджуватимуть священнослужителів УГКЦ за видатні заслуги у священничому служінні, душпастирській діяльності та сприянні поширенню християнських цінностей.

«Плекаючи пам’ять про блаженного священномученика Омеляна Ковча, Синод Єпископів УГКЦ, який проходив у Зарваниці 2–12 липня 2024 року Божого, вирішив встановити для відзначення священнослужителів за особливі заслуги Орден блаженного священномученика Омеляна Ковча як найвищу нагороду Отця і Глави УГКЦ (Постанова № 17)», — йдеться у Декреті проголошення ордену.

Згідно зі Статутом, «Орден блаженного священномученика Омеляна Ковча є однією з почесних відзнак Отця і Глави УГКЦ, встановленою для нагородження священнослужителів УГКЦ за видатні заслуги у священничому служінні, за непересічну душпастирську ревність, за активну позицію у справі поширення християнських цінностей у суспільстві, за здобутки в євангелізаційній і місійній діяльності Церкви, за самопожертву в благодійництві, за успіхи в екуменічному та міжрелігійному діалозі, а також за інші важливі здобутки, якими нагороджений причинився до успішного здійснення місії Церкви в сучасному світі».

«Усе це ми здійснили, щоб ще більше був прославлений Господь наш Ісус Христос і явлене Божому люду діло Його спасіння через служіння Його душпастирів», — йдеться у Декреті проголошення.

Як розповідав владика Богдан Дзюрах, якому було доручено опрацювати Положення цього ордена, «значна частина критеріїв, яким має відповідати кандидат до нагородження, ми подаємо на основі іспиту сумління, який робив собі сам блаженний Омелян. У своїй книжечці „Чому наші від нас утікають“ він залишив перелік запитань, із якими, мабуть щовечора, він ставав на молитву перед Господом, оцінюючи своє священниче життя і служіння. То ж для нас було чимось самозрозумілим і логічним, щоби включити зміст більшості з тих запитань до переліку якостей, що ними повинен відзначатися кандидат до нагороди».