Перший українець захистив докторат у Папському інституті з вивчення наук про подружжя і сім’ю
Отець Володимир Гриб, священнослужитель Деканату душпастирських справ УКУ, захистив докторську дисертацію на тему «Антропологічні основи душпастирства сімей в Івана Павла II. Зв’язок між Катехизами богослов’я тіла і апостольським повчанням "Familiaris consortio"».
Захист відбувся 11 січня в Папському богословському інституті Івана Павла II з вивчення наук про подружжя і сім’ю. Подія проходила у змішаному форматі.
Що означає душпастирський супровід сімей? Якими є його основні засади та виклики? Як ефективно здійснювати душпастирський супровід сімей у сучасному світі? Саме ці питання були у фокусі дослідження о. Володимира Гриба.
Науковим керівником дисертації став професор з Іспанії Хуан Хосе Перес-Соба, який ще з 2014 року працював з о. Володимиром і був його провідником у нове та цілісне бачення душпастирства сім’ї.
На захисті були присутні ректор УКУ о. Богдан Прах, колеги отця з Деканату душпастирських справ УКУ, а також сім’я, батьки, однокурсники, найближчі друзі з України, Бразилії та Італії.
«Сім’я є дорогою Церкви, і Церква покликана супроводжувати її на різних етапах життя, — коментує о. Володимир. — Сьогодні, на жаль, сім’ї майже не супроводжують у Церкві, а це суперечить місії самої Церкви. Часто пасторальні дії відокремлені одна від одної і не містять цілості та формаційного бачення. Церква покликана віднайти відповідну форму для супроводу сімей».
За словами о. Володимира, перед тим, як бути об’єктом різних проблем, кожна сім’я є відблиском краси і любові Бога. «Сім’я покликана стати суб’єктом душпастирства, а кожна парафія — подругою сімей. Це відкриває дорогу душпастирству, у якому сім’я стає ключовим методом і дає змогу охопити різні вікові категорії людей (дітей, підлітків, молодь, молоді подружжя, осіб літнього віку). Що потрібно для реалізації цього завдання? — Зміна мислення і правдиве душпастирське навернення», — переконаний священник.
Дослідження теми дисертації о. Володимир Гриб розпочав у вересні 2016 року, а закінчив у травні 2022. «Обрав цю тему, бо вона була і є абсолютною новизною у нашій Церкві. Сьогодні ми багато говоримо про супровід сімей, але мало хто розуміє як його здійснювати ефективно. Власне, щоби здобути це бачення, я пішов у докторантуру», — додає священнослужитель.
Отець планує незабаром опублікувати дисертацію або її окремі частини українською мовою. Також мріє втілювати цю тему в життя УГКЦ.
Департамент інформації УГКЦза матеріалами Українського католицького університету