Патріарх Варфоломій: Ми з Папою Франциском одностайні в засудженні війни в Україні

15 серпня 2024, 09:49 426

Вселенський Патріарх Варфоломій наголосив на одностайності Константинопольської Православної Церкви з Римським Апостольським Престолом щодо засудження російської агресії проти України.

Вселенський Патріарх Варфоломій у Центрі пам’яті жертв Голокосту «Яд Вашем». Фото: Yadvashem.org

Про це він розповів в інтерв’ю виданню «The Pillar».

Патріарх наголосив, що, незважаючи на різні голоси критиків, які звинувачують Папу Франциска в недостатній рішучості у засудженні дій росії, Константинопольський Патріархат високо цінує його пастирську турботу про страждальний український народ. Відтак відзначив особисту участь Папи в поверненні викрадених українських дітей та залучення Ватикану до Саміту миру. А ще нагадав, що «Папа також гостро висловився у своєму зверненні до московського патріарха кирила, називаючи його „вівтарником президента путіна“».

«І ми, як і Святіший Отець Франциск, є одностайними в засудженні війни в Україні», — заявив Вселенський Патріарх.

Коментуючи свої стосунки із трьома останніми римськими понтифіками, Патріарх Варфоломій назвав їх «дорогими друзями і партнерами в поширенні християнської єдності». Він відзначив надзвичайну харизму Івана Павла II, глибоке богословське мислення Венедикта XVI та смиренність і опіку над убогими у Франциска.

Окрім цього, Патріарх Варфоломій поділився думками щодо зцілення схизми між Сходом та Заходом, яка відбулася 1054 року, висловивши надію на зцілення розколу між Церквами.

«Без сумніву, ми палко молимося за зцілення схизми 1054 року», — сказав він.

Патріарх нагадав про початок діалогу любові між двома Церквами-сестрами в 1960-х роках та про результати роботи Змішаної богословської комісії.

«Сподіваємося, що цей діалог принесе багато плодів і стане конкретним кроком вперед до здійснення повної єдності двох Церков, коли Бог дозволить, щоби здійснилося бажання самого Христа, щоб ми „були одно“ (Ів. 17, 11)», — підсумував Патріарх Варфоломій.