Патріарх Любомир Гузар невдовзі може стати блаженним. Глава УГКЦ розпочав беатифікаційний процес

26 лютого 2024, 16:30 7421

26 лютого 2024 року Блаженніший Святослав урочисто проголосив початок беатифікаційного процесу патріарха Любомира Гузара. Проголошення відбулося під час подячного молебню з нагоди завершення Року патріарха Любомира, у 91-річчя від дня його народження.

У Декреті проголошення зазначено, що впродовж 6 років від переставлення до вічності світлої пам’яті кардинала Любомира Гузара, сила його слова і духу слугує людям підтримкою та орієнтиром у щоденному житті, особливо під час цієї страшної війни.

31 травня 2017 року патріарх Любомир спочив у Господі в м. Києві і 5 червня його тіло було поховане у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового.

«Відтоді Божий люд розпочав виявляти особливу духовну шану стосовно особи Любомира Гузара, не так молячись за його упокій, як просячи в нього заступництва, засвідчуючи славу його святості через численні записи в книгах пам’яті, встановлених біля його гробу. Ці записи вказують на отримані знаки, ласки та оздоровлення», — зазначив Блаженніший Святослав у Декреті.

Розслідування щодо беатифікації та канонізації патріарха Любомира розпочато з огляду на численні звернення поодиноких людей і спільнот вірних, а також з огляду на присутність серед численної частини Божого люду спонтанної слави святості, що спонукає християн до молитви за посередництвом світлої пам’яті Любомира Гузара.

Заявником цієї справи з уряду (ex officio) є Київська архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви.

+

Постулятором у справі беатифікації та канонізації слуги Божого Любомира Блаженніший Святослав окремим Декретом іменував о. Павла Локотя. Після отримання Декрету священник на Євангелії склав присягу і вступив в уряд.

Постулятор о. Павло Локоть і Блаженніший СвятославПостулятор о. Павло Локоть і Блаженніший Святослав