Памʼять дітей, які померли під час вагітності, вшанували у Львові

16 жовтня 2023, 10:04 1155

15 жовтня в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла та на площі Ангелів у Львові молитовно вшанували пам’ять дітей, які померли під час вагітності чи невдовзі після народження. Подію організувала Громадська організація «Перинатальний хоспіс — слід життя».

Памʼять дітей, які померли під час вагітності, вшанували у Львові

Захід розпочався із відкритої локації на площі Ангелів, де кожен зміг почерпнути інформацію про Всесвітній день дітей, які відійшли у вічність під час вагітності чи після народження.

На початку думками ексклюзивно поділилася с. Юстина Голубець, Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії, засновниця та голова організації «Перинатальний хоспіс — слід життя», медичний психолог, біолог-генетик.

«15 жовтня ми відзначаємо Всесвітній день дітей, які відійшли від нас під час вагітності чи після народження. У світі така традиція з’явилася наприкінці 80-х років і поширюється від країни до країни. З 2017 року наша Громадська організація „Перинатальний хоспіс — слід життя“ організовує вшанування цього дня на міському рівні для того, щоб розділити біль із родинами, які втратили діток під час вагітності чи невдовзі після народження. Символічно і те, що для проведення цієї акції ми обрали площу Ангелів, а для молитви — Гарнізонний храм. Сьогодні ми вшановуємо цінність кожного крихітного життя», — розповіла с. Юстина.

Також учасники заходу спільно помолилися Божественну Літургію у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, яку очолив священник храму о. Андрій Кобилюх.

«Символічно, що сьогодні наша молитва лунає в Гарнізонному храмі і на площі Ангелів, яка уособлює наших захисників та захисниць. Площа Ангелів метафорично уособлює й наших ангелів-дітей, які перебувають у вічності. І, власне, сьогодні ми спільно молимося за них. Вони є покровителями кожної сім’ї, яка втратила дитину під час вагітності чи невдовзі після народження. Дорогі батьки, саме ви сьогодні є прикладом цієї жертовної і справжньої любові. Адже, незважаючи на великий біль, ви тримаєте один одного за руку», — наголосив під час проповіді о. Андрій Кобилюх.

Акція завершилася урочистим творенням «Світлової хвилі» на площі Ангелів через запалення свічок за маленьких ангелів.

за матеріалами Гарнізонного храму святих Петра і Павла у Львові,
фото: Роман Дацьо