Паломники Мукачівської єпархії і Чернечої родини Воплоченого Слова здійснили прощу до Зарваниці

7 жовтня 2024, 08:54 14

5 жовтня Мукачівська греко-католицька єпархія здійснила паломництво до Марійського духовного центру «Зарваниця». Цьогорічна проща — одна з найбільших за останні 3 роки.

Про це повідомляє пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

Участь у прощі взяла також Чернеча родина Воплоченого Слова: члени згромадження, священники, монахи і монахині, а також багато вірних із парафій, доброчинці й усі охочі. Очолив духовну подорож протоігумен згромадження о. Антоній Вацеба.

Програма паломництва розпочалася традиційно Акафістом до Пресвятої Богородиці в парафіяльному храмі Пресвятої Тройці, після чого тисячі паломників вирушили до Марійського центру на Божественну Літургію, яку очолив єпископ Мукачівський владика Теодор Мацапула. З ним співслужили архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський владика Василь Семенюк, єпископи Ніл Лущак і Володимир Фірман та священнослужителі.

Звертаючись до паломників, владика Теодор зазначив, що «кожен, хто прийшов у це святе місце, приносить Богородиці свої болі та печалі. Але водночас стараємося від Неї почерпнути цієї мужності і стійкості, яка дасть нам витривати у великій боротьбі, як духовній, так і проти нашого агресора».

«Я сьогодні дуже тішуся і радію, що між нами є митрополит Василь Семенюк, який був свідком як занепаду цього місця, коли не можна було до нього доступитися, бо стояли солдати, які забороняли приходити, так і свідком його великого воскресіння. Я впевнений, що Господь Бог сподобить вам показати воскресіння нашого народу серед цього великого болю, який той зараз переносить», — наголосив владика.

Митрополит Василь подякував усім учасникам паломництва за їхню присутність, віру та відданість Церкві. Він відзначив «важливість єдності та спільних молитов у цей непростий для України час».

На завершення Літургії було звершено Чин малого освячення води та Панахиду за загиблими воїнами. А потім усі разом помолилися Хресну дорогу.