«Отче Славо, заступайся і молися за всіх нас»: у Львові похоронили молодого священника Ярослава Федуніва

21 серпня 2023, 21:10 13019

У понеділок, 21 серпня, в церкві Святого Йосафата у Львові відбулася заупокійна Свята Літургія та Чин похорону монаха-редемпториста о. Ярослава Федуніва. Похоронні богослужіння очолив архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк. Митрополиту співслужили єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії владика Петро Лоза та численне духовенство.

Попрощатися з ієромонахом Ярославом прибули родичі, монахи й монахині зі Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, друзі, а також вірні з різних редемптористських парафій.

Із проповіддю під час заупокійної Святої Літургії до вірних звернувся владика Петро Лоза.

«Молимося за о. Ярослава, який 25 років тому пов’язав життя з редемптористами, а ювілей свого монашого постригу зустрів у небі. 20 років тому він склав довічні обіти. Це все відбулося довкола свята Преображення Господнього, яке для редемптористів є святом нашого Відкупителя. Про що ми у своїй місії звіщаємо, — зазначив архиєрей і додав: — Так склалося, що Господь покликав його близько того свята. Ми ще є у посвятті цього свята. Сьогодні в цьому святі складаємо Богові подяку за дар життя і таланти, які Він вклав у руки нашого співбрата Ярослава».

Розповідаючи про служіння єромонаха Ярослава як капелана з початком війни у 2014 році, а згодом під час блокади Чернігова, архиєрей наголосив на його готовності служити людям.

«Отець Ярослав мав силу за прикладом пророка Ісаї сказати собі: „Ось я! Пошли мене!“ Ця готовність завжди послужити була в його серці. За що складаємо подяку» — наголосив владика Петро.

За словами проповідника, стоячи біля домовини нашого співбрата, пригадуємо слова нашого засновника св. Альфонса, який вчив, що хто із співбратів витримає у згромадженні до кінця, той спасеться.

«Дякуємо Богові за приклад і служіння о. Ярослава. Важко прощатися із близькими, рідними людьми. Але, якщо хтось повертається до Небесного Отця, хоч могли би зробити ще багато добрих справ на землі, маємо звернути увагу на віру. Господь, який дає це життя, завжди вірний своєму слову. Сьогодні хочеться лише просити в Бога утвердження у нашій вірі, щоб не знеохочуватися. Сьогодні ми приймаємо цю Божу волю. Вкотре хочемо сказати: Господи, потверди нас у вірі, щоб ми бачили те майбутнє, яке Ти готуєш для нас», — сказав єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії.

Відтак висловив сподівання: «Нехай святий Альфонс усю нашу редемптористичну родину благословить і підтримає у житті. А ми всі, які крокуємо дорогою земного життя, маємо сподівання та надію, що ця розлука коротка, бо поріг смерті доведеться перейти кожному з нас».

«Отче Славо, заступайся і молися за наше згромадження, за нашу Церкву, за тих, кого ти знав, за твоїх близьких, за те, щоб в Україні настав мир і ми втішалися нашою перемогою, про яку молимося щодня. Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, та, яка своїми власними руками вкладала Сина до гробу, яка провадила на всіх дорогах Його життя, будь доброю Учителькою і Провідницею, бо Ти вірила Божому Слову, яке Твій Син промовляв, про терпіння, смерть і воскресіння. Це воскресіння Він обіцяє всім нам», — додав на завершення владика Петро.

Похоронили новопреставленого ієромонаха Ярослава на монашому цвинтарі редемптористів (Збиранка).

Біографія о. Ярослава Федуніва, редемпториста

10.10.1979 — народився в багатодітній сімʼї Василя і Ганни (сьома дитина) в с. Кошилівці Заліщицького району Тернопільської області.
1985–1996 — навчався в Кошилівській і Подільській школах.
1996–1997 — у Чортківській дяківсько-катехитичній академії імені священномученика Григорія Хомишина.
1997–1998 — кандидатура редемптористів — Тернопіль (монастир Успення Пресвятої Богородиці).
1998–1999 — новіціат редемптористів — Кохавина-Гніздичів (монастир Святого Герарда).
1999 — перші чернечі обіти.
1999–2002 — філософія — Львів-Голоско (монастир Святого Альфонса).
2003 — вічні обіти у Згромадженні редемптористів.
2002–2006 — богословʼя — Тухів (Польща).
2005 — дияконські свячення.
2006 — священичі свячення.
2006–2008 — служіння при провінційному домі редемптористів — Львів (монастир Святого Климента).
2008–2015 — настоятель монастиря Святого Альфонса і парафії Святого Йосафата у Львові (з 2011 також храму Блаженного Миколая Чарнецького, якого був будівничим).
2011–2015 — провінційний дорадник і вікарій протоігумена.
2014–2023 — служіння військовим капеланом.
2014 (весна) — служіння в окупованому Криму.
2015–2019 — настоятель у Бердянську (збудував храм Різдва Богородиці), служіння в Новояворівську й Івано-Франківську.
2019–2023 служіння на парафіі Святого Йосафата і храмі Блаженного Миколая Чарнецького (Львів). Провінційний дорадник. Відповідальний за будівництво храму Блаженного Миколая Чарнецького.
2022 (весна) — служіння в обложеному ворогами Чернігові.
З 2023 — провінційний дорадник.
14.08.2023 — після боротьби з важкою хворобою упокоївся в Бозі у Брюсселі (Бельгія).

Вічна пам’ять!

Пресслужба Львівської архиєпархії