Оголошуємо безперервне молитовне стояння!

24 лютого 2024, 21:00 5984

Зважаючи на складну ситуацію на фронті, вірячи в Божу силу і могутність, будучи впевненими у перемозі добра над злом, а світла над темрявою, — оголошуємо молитовну мобілізацію.

Оголошуємо безперервне молитовне стояння!

Таке повідомлення на сторінці «Живого телебачення» та інших користувачів соцмереж опублікували 16 лютого. На цей момент під оголошенням про безперервне молитовне стояння понад 6 000 осіб поставили «+» і цим потвердили свою готовність стати молитовною гвардією.

Яка ідея?

Розпочинаємо із благословенням Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ. Молитимемося безперервно і вдень, і вночі, передаючи один одному молитовну естафету. Ця ідея не нова. Знаємо, що окремі парафії, а віднедавна цілі єпархії започаткували таку безперервну молитву. Велика всім за це вдячність. Наша ініціатива не має і не хоче «конкурувати». Завдяки сучасним засобам комунікації, маємо нагоду зробити таке молитовне чування всесвітнім. Тому до молитовної спільноти запрошуємо усіх українців і людей доброї волі в усьому світі.

Як взяти участь?

Розпочинаємо 24 лютого 2024 року молитовним марафоном на «Живому телебаченні». Опісля, о 21:00 за київським часом, розпочинаємо наше безперервне молитовне стояння.

Уже створено форму для реєстрації, у якій, зокрема, зазначено півгодинні проміжки. Кожен із нас може обрати собі 30 хвилин із 24 годин, упродовж яких перебуватиме на молитві. Цих пів години учасник молитовної гвардії має проводити в молитві кожного дня впродовж 30 днів. Відтак, проводитимемо реєстрацію на наступних 30 днів. Ті, хто вже чували в молитві, зможуть обрати собі той самий або інший проміжок часу чи «зійти з дистанції».

Нові молільники можуть доєднуватися до спільноти в будь-який час.

Що будемо молитися?

Безперервно молитимемося вервицю. О 20:00 усі разом у межах ініціативи «Вервиця єднає», а впродовж доби — кожен в особисто обраний проміжок часу. На каналі «Живого ТБ» у YouTube відбуватиметься безперервна трансляція молитви на вервиці, складена з раніше проведених трансляцій. Що пів години розпочинатиметься нова молитва. Ця безперервна трансляція є тільки пропозицією, нагодою, яку молільник може, але не мусить умикати. Тобто можна молитися своїх пів години, не вмикаючи трансляції.

Чому молитва на вервиці?

Обрали цю молитву, пам’ятаючи історію повоєнної Австрії. Після Другої світової війни Австрія, як і Німеччина, була поділена на так звані зони окупації. Частина була окупована радянськими військами, зокрема й Відень. У 1946 році сталася одна особлива подія. Отець францисканець на ім’я Петро Павлічек молився перед вівтарем у соборі Маріяцель, у відпустовому місці. Він благав Марію про допомогу розбомбленій і поділеній Австрії. І, як кажуть нам свідчення, у своєму серці почув відповідь Марії: «Робіть те, що я вам скажу і будете мати мир».

Це ті самі слова, які Марія промовила у Фатімі трьом пастушкам під час об’явлення… 2 лютого 1947 року о. Павлічек заснував братство вервиці, яке молилося за мир у світі та визволення Австрії. Він їздив зі статуєю Фатімської Богородиці від єпархії до єпархії, від громади до громади, від парафії до парафії і невтомно закликав до молитви на вервиці.

Відбувалися також публічні процесії у містах, селах і містечках. У них часто брали участь відомі австрійські політики, а також канцлер Австрії. У Відні такі процесії збирали понад півмільйона людей. Люди щовечора молилися і у своїх родинах…

Через 8 років безперервної молитви, 15 травня 1955 року, у Відні було підписано державний договір, який проголошував незалежність Австрії та звільнення від окупації.

Люди вірять, що це зробила можливим спільна молитва. Тодішній канцлер Австрії Юліус Рааб після того, як підписав державний договір про звільнення Австрії від окупації, сказав: «Дякуємо Тобі, Маріє, що Ти допомогла нам отримати свободу».

Молитовна мобілізація оголошена. Приєднуйтеся до молитовної гвардії!