Нетипову стипендію заснували в родинному селі митрополита Андрея Шептицького

6 лютого 2023, 15:36 239

Парафія Собору Пресвятої Богородиці УГКЦ у Прилбичах, родинному селі Шептицьких, розпочала реалізацію особливої ініціативи — Стипендії імені праведного митрополита Андрея, спрямованої на підтримку семінаристів. Особливість стипендії в тому, що її наповнюють не окремі меценати, а спільними зусиллями формують парафіяни, прочани Прилбич, а також духовенство.

Нетипову стипендію заснували в родинному селі митрополита Андрея Шептицького

«Наша стипендія — це продовження справи праведного митрополита Андрея в підтримці тих, хто в потребі, зокрема молоді», — розповів «Духовній величі Львова» сотрудник парафії Собору Пресвятої Богородиці у Прилбичах о. Андрій Побігущий. «Ця справа має різні галузі, спрямування, але ми вирішили зосередитися на підтримці семінаристів».

Рішення створити такий стипендійний фонд парафіяльна громада Прилбич прийняла 29 липня 2022 року під час святкування дня уродин митрополита Андрея. Зараз він може забезпечити семестр навчання у семінарії для одного студента.

Першим стипендіатом став семінарист підготовчого курсу Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ Віталій Ганусич. Хлопець родом зі Золочівщини, походить зі сім’ї, у якій мама самотужки ставить на ноги трьох дітей. Рішення підтримати саме його засновники прийняли, дізнавшись його історію з вуст співбратів-семінаристів.

«Ми сподіваємося забезпечувати навчання Віталія протягом усіх років у семінарії, — зазначив о. Андрій і додав: — З його боку очікуємо хіба допомоги на парафії. Це буде і добрим виявом ввічливості, щоб люди могли побачити особу, якій допомагають, і доброю практикою та поміччю для самого брата-семінариста, зокрема під час різних наших заходів, „Веселих канікул“ тощо».

Підтримувати стипендійний фонд парафіяльна громада планує постійно, тому висловлює вдячність усім, хто вже склав пожертву або хотів би долучитися до продовження справи праведного митрополита Андрея.

за матеріалами ресурсу «Духовна велич Львова»