На Самбірщині відбувся обновлянський вишкіл-командотворення

23 липня 2024, 10:57 1128

Упродовж 18–21 липня в Мшанецьких колибах на Самбірщині пройшов вишкіл для симпатиків товариства «Обнова». У події взяли участь обновляни із студентських осередків Львівського, Тернопільського та Київського товариств.

На Самбірщині відбувся обновлянський вишкіл-командотворення

Про це повідомляє Інформаційна реферантура ФУКАСТ «Обнова».

У межах заходу учасники вишколу слухали доповіді на історичну тематику, переймали досвід різних обновлянських поколінь, ділилися власним досвідом діяльності в «Обнові», аналізували сучасні виклики, що стоять перед мирянським обʼєднанням, виконували низку ініціатив, покликаних до командотворення і більш тісного знайомства, співали пісні біля ватри, разом молилися та пізнавали красу навколишньої природи.

Першого дня вишколу, після приїзду, обновляни співали молитву Тезе, наступного дня відбулося знайомство учасників між собою, краєзнавчий похід до с. Галівка, водні ігри, а на завершення — спільна власноруч приготована вечеря і співи духовних та патріотичних пісень поруч із ватрою.

У суботу до Мшанецьких колиб до обновлян прибуло декілька доповідачів, серед яких п. Іван Щурко (АКТ Обнова, Львів) та подружжя Софії і Святослава Липовецьких (сеньйорки ТУСК Обнова та СУМівця й друга Обнови із міста Тернополя).

Завдяки розповіді п. Івана Щурка була нагода для пізнання історичного контексту заснування «Обнови» у 1930 році, а відтак її довоєнної діяльності в Україні, рівно ж як і періоду розвитку товариства в діаспорі, у Австралії, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Австрії, Бельгії, Іспанії та Сполучених Штатах Америки. Окрім цього обновляни розглянули архівні закордонні та українські документи із історії товариства, ознайомилися із відомими постатями вихідців з Обнови, серед яких: Богдан Лончина, Стефан Романів, Любомир Романків, Ігор Гайда, Володимир Янів, Галина Захаріясевич-Липа, Ярослав Пастернак та інші.

Поміж цим чимало було сказано про ініціативу заснування Товариства з боку тогочасного студентства попри непрості реалії, благословення церковної ієрархії (митрополита Андрея Шептицького) щодо цієї ідеї. Значним аспектом опіки з боку проводу Греко-Католицької Церкви була турбота про постійний духовний супровід молодого товариства, яке розпочинало свій розвиток. Першим духівником «Обнови» був блаженний священномученик УГКЦ о. Микола Конрад, а його наступником — о. Іван Гриньох. Чільну увагу студенству приділяв особисто митрополит Андрей Шептицький, зокрема кількаразово проводивши реколекції і повсякчасно підтримуючи матеріально обновлян у їхніх міжнародних подорожах із представництва України серед партнерських католицьких організацій. Також є відомості про співпрацю «Обнови» з отцем-ректором Львівської богословської академії, а пізніше патріархом Йосифом Сліпим.

Окремо було розглянуто розвиток студенства як такого та університетів у міжвоєнні часи, про що розповів сумівець Святослав Липовецький. Одним із важливих пунктів суботньої інтелектуальної програми було слухання досвіду діяльності товариства «Обнова» у Тернополі від Софії Липовецької.

У межах кількаденного перебування на Самбірщині учасники вишколу ознайомилися із Мшанецькими колибами, соціальним проєктом місцевої релігійної громади, почули історію села, а також взяли участь у богослужіннях у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ з нагоди свята пророка Іллі та недільній Святій Літургії, супроводжуючи їх співом. Отець Роман Гром провів екскурсію у церкві та навколишній території, розповівши про діяльність «Просвіти» у Мшанці, постать о. Михайла Зубрицького, сучасні реалії життя у цих краях.