На парафії УГКЦ у Стокгольмі спільно з римо-католицьким кардиналом молилися за припинення війни

6 березня 2023, 17:12 102

У неділю, 5 березня, до парафії Блаженного Климентія Шептицького у Стокгольмі (Швеція) завітав кардинал Андерс Арбореліус, єпископ Католицької єпархії у Стокгольмі. Метою візиту була спільна молитва за припинення війни в Україні, а також бажання кардинала особисто висловити слова підтримки українцям у Швеції.

У слові кардинал наголосив, що «в часі великих випробувань, особистих чи цілого народу, Господь є особливо близько та поруч. Український народ сьогодні проходить свою Хресну дорогу, але через нашу молитву та молитву всієї Церкви ми хочемо засвідчити, що на цій дорозі до Воскресіння українці є не самі».

Настоятель парафії о. Андрій Мельничук після Літургії висловив єпископові вдячність за підтримку України Католицької Церкви у Швеції. Священник наголосив на постійному приверненню уваги до ситуації в Україні у суспільному й медійному просторах країни. Адже практично в кожній проповіді, промові й інтерв’ю чисельним ЗМІ у Швеції владика Андреас не оминає увагою питання війни в Україні та щиро турбується про долю українських переселенців. Католицька Церква регулярно проводить благодійні збірки та заходи, щоб підтримати постраждалих від війни. До прикладу, цьогорічна збірка в часі Великого посту цілковито призначена для допомоги Україні.

Окрім того, за посередництвом Карітасу Швеції, відкритості місцевої римо-католицької парафії та спільними зусиллями української громади вдалося організувати курси вивчення шведської мови для українців, чисельні гуртки, прощі, пізнавальні подорожі, дитячі табори, дні духовної віднови для дорослих, реколекції тощо.

«Український народ є жертвою у цій війні, і ми молимося, щоб ця жертва, яку нині складають українці, стала запорукою Воскресіння гідності та свободи для всього світу», — зауважив о. Андрій.

На закінчення Богослужіння присутні разом заспівали духовний гімн українського народу «Боже, великий, єдиний». А відтак кожен мав нагоду одержати особисте благословення кардинала та подякувати за спільну молитву.

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії