На парафії УГКЦ у Феррарі відзначили ювілей дитячого центру «Світло від Світла»

8 червня 2024, 15:45 159

1 та 2 червня, у Міжнародний день захисту дітей, у м. Феррара в Італії відбулися святкові заходи з нагоди 5-річчя дитячого й молодіжного центру «Світло від Світла» місцевої української громади.

На парафії УГКЦ у Феррарі відзначили ювілей дитячого центру «Світло від Світла»

Про це повідомила пресслужба Апостольського екзархату в Італії.

Перший день святкування розпочався з молебня у парафіяльному центрі, який очолив о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, протосинкел Апостольського екзархату в Італії, у співслужінні з о. Василем Вербіцьким, директором душпастирського відділу екзархату і капеланом громад у Феррарі та Ровіго, й о. Михайлом Хромʼянчуком із Реджіо-Емілії.

Після молебня розпочалася мистецька програма, яку підготували діти громад Флорентійсько-Болонського деканату. Згодом усіх чекав смачний обід від парафіян м. Феррара, а веселі банси за участю дітей додали святу яскравих барв. Програму завершив виступ молодіжного театру на ходулях «Глорія» з м. Дрогобича.

У межах святкування провели вечірню екскурсію містом для дітей молодіжного театру, які прибули з України.

Наступного дня центральною частиною святкування стала Божественна Літургія, яка звершувалася двома мовами. Очолив її о. Теодосій, у співслужінні з душпастирем громади о. Василем Вербіцьким, о. Андрієм Бунем, головою молодіжної комісії Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, керівником театру «Глорія», дияконом Марчелло Панзаніні, секретарем архиєпископа Феррари-Комаккіо, а також на завершення Літургії завітав архиєпископ архидієцезії Феррари-Комаккіо монсеньйор Джан Карло Переґо.

Після Літургії о. Теодосій вручив грамоту від владики Діонісія Ляховича активним парафіянам. А о. Андрій Бунь вручив подарунки від воїнів реабілітаційного центру «Оранта» Самбірсько-Дрогобицької єпархії італійському архиєпископові Джан Карлу Переґо. Цей жест символізував вдячність українських воїнів за солідарність і допомогу, яку надає італійська спільнота під час важких випробувань.

Святковий день завершився захопливою музично-танцювальною програмою від театру на ходулях «Глорія».