На Папському Синоді у Ватикані відбулася зустріч делегацій УГКЦ і Константинопольського патріархату

7 жовтня 2023, 15:59 5809

Під час роботи Папського Синоду, що проходить у Ватикані, відбулася зустріч делегації УГКЦ та митрополита Йова Гечі, делегата від Константинопольського патріархату. Єпископи УГКЦ говорили із представником Вселенського патріарха Варфоломія про ситуацію в Україні та міжцерковні відносини в умовах війни.

На початку зустрічі Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, представив митрополиту Йові делегацію УГКЦ на Папському Синоді: владику Богдана Дзюраха, апостольського екзарха для українців-греко-католиків у Німеччині та Скандинавії, і владику Теодора Мартинюка, єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

Єпископи УГКЦ висловили вдячність Вселенському патріарху Варфоломієві за його постійний контакт з УГКЦ і чітку позицію щодо російської агресії в Україні, яка ґрунтується на ідеологічній єресі «русского міра». Сторони теж обговорили міжцерковні стосунки в Україні в умовах війни. Окрему увагу було присвячено темі гуманітарної кризи, спричиненої російською агресією, та щоденним бомбардуванням українських міст і сіл.

Додамо, що митрополит Йов очолює православну групу та є співпрезидентом разом із кардиналом Кохом у Змішаній міжнародній комісії з богословського діалогу між Католицькою і Православною Церквами. З початку війни в Україні митрополит Йов заявив, що однією з її причин є «єресь інструменталізації віри збоку держави (росії — ред.)» і констатував, що, «на жаль, РПЦ не має ані сили, ані бажання протистояти цій інструменталізації».

Секретаріат Глави УГКЦ у Римі