На науковій конференції обговорили життя та діяльність священномученика Миколая Чарнецького
19 серпня в с. Семаківці в родинному селі блаженного Миколая Чарнецького відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Блаженний священномученик Миколай Чарнецький — дорога праведника за утвердження української державності та відродження УГКЦ».
Про це повідомляє пресслужба Коломийської єпархії.
Участь у конференції взяв єпископ-помічник Коломийської єпархії УГКЦ преосвященний владика Петро Голіней, науковці, представники духовенства та місцеві парафіяни. Організаторами заходу виступили протопресвітер Чернелицький і парох с. Семаківці о. Василь Скрипка та заступник директора КЗ «Центр культури і мистецтва» Городенківської міської ради п. Ярослав Левкун.
Під час засідання обговорено дослідження, вивчення та популяризацію імені українського святого Миколая, блаженного священномученика, єпископа Миколая Чарнецького. Також розглядали питання ролі й місця особи святого в утвердженні УГКЦ та Української соборної держави в контексті історії України, релігієзнавства, філософії української думки, розвитку української мови.
Розпочалася науково-практична конференція Молебнем до священномученика Миколая в церкві Блаженного Миколая Чарнецького, яку очолив владика Петро Голіней. Із ним співслужили парох храму та протопресвітер Чернелицький о. Василь Скрипка, протопресвітер Городенківський о. Ігор Левицький, інші священнослужителі з навколишніх парафій.
Після молебню відбулося відкриття та посвячення меморіальної дошки блаженного священномученика Миколая Чарнецького та конференція.
Виступаючи з доповіддю на тему «Блаженний Миколай Чарнецький і формація підпільного духовенства УГКЦ», владика Петро Голіней, доктор східних церковних наук, зазначив, що «з ліквідацією більшовиками УГКЦ, у місцях позбавлення волі опинилися всі єпископи, сотні священників, монахів, монахинь і тисячі вірних. Але увʼязнене духовенство, ризикуючи потрапити під тяжчі репресії, продовжувало виконувати пастирські обов’язки в середовищі увʼязнених вірних, проголошуючи Євангеліє».
«Для виховання нових священників владика Миколай Чарнецький в 1956 році організовув навчання біля Львова, у с. Зимна Вода. Це стало важливим чинником для виховання священників у майбутньому», — наголосив владика, відзначаючи роль Миколая Чарнецького у становленні Церкви.
З доповідями також виступили науковці та дослідники.
Департамент інформації УГКЦ